- Reklama -

- Reklama -

Ludziom na ratunek. Do zerwanych dachów i powalonych drzew

W ciągu kilku dni w minionym tygodniu doszło do wielu zdarzeń, do których zadysponowani byli strażacy z powiatu biłgorajskiego. Kumulacja zdarzeń związanych z wichurami miała miejsce w dniach 17 i 19 lutego. Zgłoszeń dotyczących szkód nie brakowało. Strażacy byli przedysponowani niemalże z akcji do akcji.

- Reklama -

Czwartek 17 lutego 2022

Państwowa Straż Pożarna w Biłgoraju tego dnia odnotowała 13 zdarzeń związanych ze skutkami wichury, która przeszła nad naszym powiatem. Zdarzenia głównie dotyczyły powalonych drzew i konarów na drogi, zerwanych elementów dachów oraz ścian szczytowych.

W miejscowości Dąbrówka (gm. Potok Górny) oraz Smólsko Duże (gm. Biłgoraj) doszło do uszkodzeń przystanków autobusowych – relacja druhów w artykule pt. Wichura powaliła przystanek (kliknij tutaj).

W Zamchu (gm. Obsza) na budynku szkoły podstawowej zerwane zostało pokrycie poszycia ściany szczytowej. W Józefowie miała miejsce awaria urządzenia gazowego z powodu cofnięcia się spalin w przewodzie spalinowym. Tego samego dnia do Stanisławowa (gm. Józefów) zadysponowani zostali strażacy. Zdarzenie dotyczyło nieszczęśliwego wypadku, w którym zginął 20-letni mężczyzna. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Tragedia. Nie żyje 20-latek (kliknij tutaj). Również tego dnia na terenie miasta Biłgoraja została zerwana linia niskiego napięcia stanowiąca przyłącze do budynku mieszkalnego.

Sobota 19 lutego 2022

OSP Biszcza I
OSP Biszcza I

- Reklama -

Tego dnia PSP w Biłgoraju odnotowała aż 17 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków wichury. Zdarzenia podobnie jak dwa dni wcześniej dotyczyły powalonych drzew i konarów na jezdnie oraz na budynki mieszkalne i przemysłowe, a także zerwanych elementów pokryć dachowych. W Biszczy 1 zastęp JRG Biłgoraj oraz OSP Biszcza I uczestniczyły w pompowaniu wody z budynku mieszkalnego, natomiast OSP RWiE Biłgoraj prowadziło interwencję w Biłgoraju przy ul. Kościuszki dotyczącą zerwanego dachu na przystanku autobusowym. O tym oraz o zerwanym dachu z budynku remizy OSP Ruda Solska pisaliśmy w artykule pt. Zerwane dachy, powalone drzewa (kliknij tutaj).Tego samego dnia z powodu braku energii elektrycznej do miejscowości Wola Kulońska (gm. Biszcza) strażacy dowieźli agregat prądotwórczy, aby zasilić koncentrator tlenu, który był niezbędny dla jednego z mieszkańców.

 

Na szczęście w dniach 17 i 19 lutego na terenie powiatu biłgorajskiego w wyniku anomalii pogodowych nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu – informuje mł. bryg. Paweł Rawski, zastępca oficera prasowego KP PSP w Biłgoraju

Niedziela 20 lutego 2022

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju o godzinie 12.19 wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny na terenie miasta Biłgoraja. Do działań został zadysponowany 1 zastęp JRG Biłgoraj oraz 1 zastęp OSP ze Starego Bidaczowa, który jako jedyny posiada specjalistyczny dron wykorzystywany do działań poszukiwawczych. Poszukiwania zakończyły się odnalezieniem ciała mężczyzny.

Poniedziałek 21 lutego 2022

W Kolonii Teodorówka (gm. Frampol) tego dnia trwały poszukiwania mężczyzny. Na szczęście kolejnego dnia mężczyzna odnalazł się cały i zdrowy.

OSP RWiE Biłgoraj
OSP RWiE Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.