przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Ludzie ruszyli wymieniać opony. Jest oblężenie (zdjęcia)

Mieszkańcy Biłgoraja, a w zasadzie całego powiatu - tłumnie ruszyli do najbliższych zakładów wulkanizacyjnych. Te przeżywają prawdziwe oblężenie. Sprawdziliśmy. W Biłgoraju średni czas oczekiwania na wymianę opon, to około tygodnia. Podejrzewamy, że w powiecie jest podobnie. Jakie ceny? Jakie terminy?

- Reklama -

Zima w tym roku zaskoczyła nieco kierowców i wielu z nich dalej „toczy się” przez zaśnieżone ulice na letnich oponach. Mimo, że w Polsce zmiana opon nie jest obowiązkowa, to każdy, kto próbował jechać w zimie na letnich, wie jak to się kończy.

 

Wraz z pierwszymi przymrozkami i opadami śniegu mieszkańcy tłumnie ruszyli do najbliższych zakładów wulkanizacyjnych wymieniać opony: „przecież to chwila roboty, zrobią mi od ręki” – pomyślało w środę  kilkuset mieszkańców Biłgoraja i okolic. I tu mamy złe wieści: nie zrobią od ręki. Sprawdziliśmy i w Biłgoraju  średni czas oczekiwania na wymianę opon to około tygodnia.

O tym jak wygląda sytuacja z wymianą opon rozmawialiśmy z panem Darkiem, właścicielem Darex Auto Service na Zamojskiej 90 w Biłgoraju:

 

– Mimo wielokrotnym prośbom, aby kierowcy zmieniali opony wcześniej,  już w połowie października, to dopiero teraz ustawiają się kolejki. Lepiej jest  zmienić opony na spokojnie, w okresie przed 1 listopada.  Niestety, większość ludzi czeka na ostatnią chwilę, na śnieg i wtedy przyjeżdżająwyjaśnia pan Darek.

Właściciel warsztatu zapewnia, że pracownicy robią wszystko, by obsłużyć jak najwięcej klientów:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Staramy się obsługiwać na bieżąco, ale te 2-3 dni trzeba poczekać. Mamy 2 stanowiska do wymiany opon. Czasami pracujemy nawet od 7:00 do 20:00, żeby obsłużyć jak najwięcej kierowców zapewnia właściciel warsztatu.

 

Właściciel innego lokalnego warsztatu mówi nam, że zajmuje się głównie mechaniką, ale sporadycznie zmienia opony. U niego na wymianę trzeba czekać tydzień.

 

Średni koszt wymiany opon wynosi 80-100zł i zależy między innymi od rodzaju i wielkości opon.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. az mówi

    Średni koszt wymiany opon wynosi 80-100zł
    Stanowczo za mało.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.