- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Legenda Łady Biłgoraj ma dziś urodziny !

Ireneusz Zarczuk, żywa legenda piłkarskiej Łady Biłgoraj kończy 49 lat. Wszystkiego najlepszego dla znanego i cenionego piłkarza, trenera, wychowawcy i najskuteczniejszego zawodnika w historii Łady Biłgoraj A dziś szkoleniowca Janowianki z pobliskiego Janowa Lubelskiego. Lubianego przez środowisko piłkarskie i kibiców.

- Reklama -

Ireneusz Zarczuk ur. 22 stycznia 1974 r we Włodawie. Na początku swojej przygody z piłką nożną reprezentował drużyny: Kresovia Kresówka, Kresovia Różanka, Włodawianka Włodawa. Następnie związał się z Ładą Biłgoraj.

W latach 1996-2015, w pierwszym zespole Łady Biłgoraj rozegrał 490 meczów ligowych i pucharowych, strzelił 224 gole. Wyniki te stawiają go na pierwszym miejscu w całej historii piłkarskiej sekcji Łady zarówno pod względem liczby występów, jak i skuteczności.

- Reklama -

Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 2010 roku objął stery Łady 1945 Biłgoraj. Zespół, będący kontynuatorem tradycji wycofanej z rozgrywek Łady, rozpoczynał ligowe granie od klasy B. W ciągu trzech sezonów ekipa z Biłgoraja zaliczyła awans do IV ligi lubelskiej, z której spadła po sezonie 2014/2015. Rok później awansowała ponownie i gra na tym szczeblu do dzisiaj. W okresie tym Ireneusz Zarczuk poprowadził zespół w 207 meczach. Bilans szkoleniowca to: 114 zwycięstw, 40 remisów i 53 porażki. Od 2018 roku jest trenerem MKS Janowianka.

 

info: Janowianka Janów Lubelski

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.