- Reklama -

- Reklama -

Są kandydaci do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej

Są pierwsi kandydaci do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Zgłoszeni właśnie przez mieszkańców i czytelników. To społecznicy z powiatu biłgorajskiego, ale są też sportowcy, samorządowcy i ci, którzy po prostu pomagają ludziom. Do 31 stycznia czekamy na zgłoszenia kandydatów (mailowo: nowa@gazetabilgoraj.pl) z krótkim uzasadnieniem. Później już tylko głosowanie. Pełna lista zgłoszonych we wtorek, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Oto niektóre nadesłane do nas propozycje. I raz jeszcze wielkimi literami, bo niektórzy mają problem ze zrozumieniem. TO SĄ KANDYDACI ZGŁOSZENI PRZEZ CZYTELNIKÓW i MIESZKAŃCÓW.

- Reklama -

Marzena Banach (społecznik)

Moim zdaniem na ten tytuł w działalności dobroczynnej i charytatywnej zasługuje mieszkająca w Biłgoraju Marzena Banach. Na co dzień mama piątki dzieci, zaangażowana całym sercem w działalność dla osób pokrzywdzonych przez los. W ubiegłym roku Marzena skupiła się głównie na działaniach na rzecz Kuby Osucha z Aleksandrowa. To główny motor napędzający innych – wymyśla, organizuje i sama pomaga, a także zachęca innych. Akcje dla Kuby to między innymi – zbiórka plastikowych butelek po napojach, zbiórka złomu, zbiórki pod kościołami, kiermasze ciast w które włączają się szkoły, KGW, stowarzyszenia, anonimowe osoby z terenu całego powiatu (ostatni w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i WNMP w Biłgoraju), pokaz balonowy na hali OSiR, loterie fantowe, prowadzi licytacje na FB. Wspiera również mnie w organizacji zbiórek dla Darka Wróbla. Wiem, że będą głosy na nie, bo Marzena swoimi działaniami nadepnęła nie jednej osobie na odcisk, ale pomaga i to całą sobą.  Pozdrawiam, Agnieszka.

Henryk Wybranowski (trener LKS Znicz Biłgoraj)

Zasłużony trener podnoszenia ciężarów, związany od 40 lat z LKS Znicz Biłgoraj. Pochodzi z Komarowa  w powiecie biłgorajskim. Wyszkolił ponad dwustu zawodników, którzy sięgali po medale na mistrzostwach świata, mistrzostwach Polski i wielu innych imprezach w podnoszeniu ciężarów. Niezwykle skromny człowieku i lubiany przez sportowców i mieszkańców. W ubiegłym roku, jego kolejna podopieczna – Agnieszka Zimroz, została wicemistrzynią Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Janusz Rosłan (burmistrz Biłgoraja)

Czy nikt nie widzi jak zmienił się w ostatnich latach Biłgoraj? Można lubić burmistrza, można go nie lubić, ale trudno tylko krytykować. Zmieniają się opcje polityczne, zmieniają się rządu, a pan Janusz z jakiegoś powodu od ponad 20 lat jest wybierany i doceniany przez mieszkańców Biłgoraja. I to pomimo, że jest tylu wspaniałych kandydatów wystawianych przez tych lokalnych karierowiczów i politykierów. Dla mnie pan burmistrz Rosłan jest Człowiekiem Roku Ziemi Biłgorajskiej, za to, że Biłgoraj zaczyna w końcu przypominać cywilizowane miasto.

Jarosław Czarniecki (trener Łady Biłgoraj)

Od lat jestem kibicem sportu i nie można przejść obojętnie obok tego, co w końcu dzieje się z Ładą Biłgoraj. W tym naszym sportowym grajdole i dziadostwie, to jest klub, który miał wyjątkowy udany rok 2022. Wygrywał wszystko i ze wszystkimi i po latach posuchy pewnie zmierza do IV ligi. Wielka w tym zasługa trenera Jarosława Czarnieckiego, o czym wiedzą i piłkarze i kibice. Jest lubiany, jest szanowany i po prostu robi w Biłgoraju świetną robotę i za to trzeba go docenić.

Sylwia Bober (biłgorajanka, finalistka Miss Polonia)

O Sylwii wielokrotnie pisaliście. To finalistka ubiegłorocznego Miss Polonia i jego Top-5 , oraz Miss Social Media i Miss Just buy It. Teraz reprezentuje Polskę w  międzynarodowym konkursie Miss Charm. Jest dumą naszego regionu. W każdym wywiadzie i na każdym konkursie podkreśla ze jest biłgorajanką, chwali swoje miasto jako wspaniałe miejsce do życia. Pomaga zwierzętom i ludziom, wspiera schroniska dla zwierząt w regionie, najczęściej Biłgorajski Azyl pomocy dla zwierząt. Wykorzystuje swoje ogromne zasięgi na Instagramie, by pomagać potrzebującym. Zorganizowała koncert charytatywny „Wybudzić Elżbietę”, w którym zostało zebrane ponad 100 tys. zł na leczenie chorej kobiety z naszego regionu. Jest wykształcona i ambitna, posiada tytuł magistra finansów i rachunkowości. Zasługuje na to, aby władze miasta zainteresowały się i wyróżniły naszą piękną biłgorajankę, bo z dumą reprezentuje nasze miasto zarówno w Polsce jak i na świecie.

Natalia Kyc (dyr. GOK w Księżpolu)

- Reklama -

Jako mieszkaniec gminy Księżpol jestem naprawdę dumny, że nawet w naszej zapomnianej części świata, można coś dla ludzi zrobić. Pani Natalia daje dużo energii i pomysłów. Pokażcie mi drugi GOK w powiecie biłgorajskim, gdzie są zajęcia i dla młodszych i dla starszych. I to nie tylko na plakacie wywieszonym na odczepnego na drzwiach, tylko odbywają się naprawdę. Pani Natalia w ubiegłym roku zaczęła tworzyć lokalne muzeum w Księżpolu i gromadzi eksponaty. Jest druga taka dyrektor GOK w okolicach Biłgoraja? My na pewno oddamy głos na nią.

Wioleta Kryń (właściciel firmy z Biłgoraja)

Prowadzi w Biłgoraju biuro pozyskujące dotacje. Moim zdaniem cechują ją skuteczność i rzetelność. Angażuje się w różne akcje charytatywne takie jak pomoc chorym dzieciom z naszych okolic. Często jest inicjatorem takich działań.  Wspiera również kluby sportowe, gdzie młodzież  rozwija swoje umiejętności. Współpracuje również ze szkołami gdzie wynagradza najzdolniejszych uczniów. Pomaga bezinteresownie osobom potrzebującym pomocy i zasługuje na głosy.

Renata Chmielewska (przew. KGW Pod Olchą w Olszance)

Jako mieszkanka gminy Turobin jestem dumna, że mamy takich ludzi jak Renata. Inni powiedzieliby, że się nie da i że się porywa z motyką na słońce. A ona zmobilizowała inne dziewczyny i mieszkańców i same rozpoczęły zbiórkę i budowę wiejskiej świetlicy w Olszance. Czy inne Koło Gospodyń Wiejskich odważyłoby się na coś takiego? Dla mnie Renata Chmielewska zasłużyła na tytuł Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej i wiem, że nie tylko ludzie z Olszanki będą na nią głosować i wspierać ją w dalszych działaniach. Brawo Renatko!

Karol Kręt (kierowca rajdowy z Tereszpola/Biłgoraja)

Piszecie o różnych wynikach i osiągnięciach, ale czy mamy w powiecie biłgorajskim drugiego takiego sportowca, o którym wiedzą na świecie? Ten chłopak ma wielki talent i wygrywa już ze znacznie bardziej doświadczonymi kierowcami. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w międzynarodowych wyścigach Porsche Sports Cup i zobaczcie, że osiąga takie wyniki, a nawet nie ma gdzie trenować w okolicy. Wielki szacunek dla Karola i dla mnie to on był bohaterem 2022 roku, przy całym szacunku dla osiągnięć innych mieszkańców.

 

Co z innymi gminami w powiecie biłgorajskim? Tam nie ma wyjątkowych i docenianych  ludzi? Czekamy na zgłoszenia kandydatów do tytułu Człowieka Roku 2022 Ziemi Biłgorajskiej. Wystarczy e-mail z krótkim uzasadnieniem: nowa@gazetabilgoraj.pl. Na zgłoszenia czekamy do końca stycznia. Później głosowanie na dziesięciu najlepszych.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Człowiek Roku 2022 – kto zasłużył na tytuł

Można zgłosić osoby mieszkające lub działające na terenie naszego powiatu, które wyróżniają się zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności w każdej z dziedzin: kultury, polityki, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności charytatywnej.

Mogą to być politycy, radni, sołtysi, członkowie stowarzyszeń, strażacy zawodowi i ochotnicy, członkinie KGW, nauczyciele i inne osoby angażujące się w życie lokalnych społeczności lub pomoc innym.

Każdy może zgłosić

Swojego kandydata może zgłosić każdy. Wystarczy dostarczyć do naszej redakcji zgłoszenie zawierające imię i nazwisko kandydata do tytułu oraz krótkie uzasadnienie nominacji.  Finałową dziesiątkę kandydatów, którzy wezmą udział w głosowaniu, wyłoni kolegium redakcyjne. Potem ruszy głosowanie.

Do 31 stycznia

Zgłoszenia można dostarczyć do redakcji osobiście, przesłać pocztą na adres e-mail: nowa@gazetabilgoraj.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2023 roku.

Laureat zostanie wybrany przez głosowanie Czytelników. Tytuł Człowieka Roku 2022  i statuetkę otrzyma osoba, która zgromadzi największą ilość Waszych głosów.

 

- Reklama -

9 Komentarze
 1. Anna mówi

  Zawdzięczam p Kryn wiele. Super kobieta. Zasługuje na ten tytul

 2. Anonim mówi

  Wiola Kryń masakra dobra dla siebie
  Niekompetencja zdzierstwo to jej zalety

 3. KONKRET mówi

  Kibic łady chyba na srodkach psychotropowych:)

 4. Eljasz mówi

  Najlepiej jarka

 5. Slavi mówi

  same znakomitości zwłaszcza kret już 15 lat czekam na reklamację instalacji gazowej w moim zezłomowany aucie..

 6. Silk mówi

  Buuuaaachachacha, ktoś Rosłana zgłosił… 🙂 No niezłe jaja. To już lepiej tą Sylwię z Bobrem. Przynajmniej ma coś do pokazania… 🙂

 7. Hxhxb mówi

  was nie ponosi czasem z Rosłanem?
  Sylwia za co? Została Miss ale jakoś nie słyszałem żeby udzielała się dla miasta.
  Karol to chłopak odnoszący sukcesy sportowe i faktycznie zasługuje na uznanie ale jak dla mnie ten tytuł powinien wylądować u osoby zaangażowanej w życie miasta a nie ktoś np posiadający firmę 🤨

  1. Renata mówi

   dokładnie, Sylwia czy właściciele firm nie zasługują na takie wyróżnienie. Należy wybrać prostą osobę która naprawdę angażuje się w swoją pracę a nie byle „gwiazdę”

 8. Adam mówi

  Z tą Kyc to po bandzie daliście.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.