- Reklama -

- Reklama -

Lato na drogach

Tegoroczne lato będzie bardzo pracowite dla drogowców w gminie Obsza. Samorząd zakończył poszukiwanie wykonawców inwestycji, które w większości będą współfinansowane ze źródeł zewnętrznych. Zakończą się one na początku grudnia.

- Reklama -

Dzięki wsparciu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych gmina chce poprawić drogę dojazdową do pól w Woli Obszańskiej. Prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 1 kilometra. Drogowcy będą wzmacniać podbudowę, położą nową warstwę asfaltu i uzupełnią pobocza. Firmy, które chciały wykonać to zadanie, mogły składać oferty do 2 lipca, a termin wykonania wszystkich robót jest wyznaczony na połowę września.

Do 6 lipca były przyjmowane propozycje w przetargu na przebudowę drogi dojazdowej do pól i lasu w Zamchu. W tym przypadku drogowcy mają wykonać podbudowę i położyć asfaltową nawierzchnię na dwóch odcinkach trasy gruntowej o łącznej długości około 2,5 kilometra. Inwestycja będzie realizowana razem z miejscowym nadleśnictwem, które ma pieniądze na pokrycie prawie 40% kosztów inwestycji. Reszta będzie pochodzić z budżetu gminy. Te prace mają być wykonane do 30 listopada. Korzystając z nowego programu wspierającego tereny po dawnych PGR-ach, obszański samorząd zamierza również przebudować drogi łączące trasy powiatowe i wojewódzkie. Prace będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości około 2 kilometrów w Obszy i Woli Obszańskiej.

W Woli Obszańskiej zostaną wykonane dwa łączniki między drogą gminną a wojewódzką 863 Tarnogród – Cieszanów. Z kolei w Obszy drogowcy poprawią cztery łączniki między trasą powiatową Obsza – Zamch a wojewódzką 863, w tym jeden w kierunku cmentarza. Trzeba m.in. wykonać frezowanie nawierzchni, położyć nową, asfaltową nakładkę i wykonać oznakowanie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.