- Reklama -

- Reklama -

Lampy szynowe – Twoje źródło nowoczesnego oświetlenia LED

Lampy szynowe są coraz częściej wykorzystywane przez architektów w różnego rodzaju wnętrzach. Ten rodzaj oświetlenia, świetnie sprawdza się w przestrzeni komercyjnej oraz mieszkalnej. Za jego pomocą można doskonale doświetlić biura, korytarze czy gabinety oraz wyznaczyć strefy w mieszkaniach.

- Reklama -

Wiele wskazuje na to, że jest to coś, co zagości na dłużej w naszych przestrzeniach. Czy warto inwestować w tego typu oświetlenie? Jak najbardziej tak! Cechuje się ono niezwykłą funkcjonalnością oraz prostym, łatwym do zaaranżowania designem.

Nowoczesna wielofunkcyjność

Lampy szynowe zyskują ogromną popularność dzięki temu, że ich konstrukcja zapewnia wiele możliwości, zarówno na etapie montażu, jak i podczas samego użytkowania.

Podstawowym elementem, z którego składa się ten typ oświetlenia, są szynoprzewody. To gotowe elementy, w których biegnie instalacja elektryczna, potrzebna do zasilenia punktów świetlnych. Dzięki ich zastosowaniu nie potrzeba osobnej instalacji elektrycznej dla każdego punktu świetlnego. To ile szynoprzewodów trzeba zainstalować, zależy od efektu jaki mamy zamiar uzyskać. W ten sposób nawet duże przestrzenie mogą być oświetlone jednym ciągiem.

Szeroki wybór łączników między innymi w kształcie liter T oraz L, w formie krzyżyka oraz prostych daje możliwość stworzenia konfiguracji dopasowanej do własnych potrzeb. Oprócz wyżej wspomnianych łączników i szynoprzewodów, kluczową rolę odgrywają oprawy świetlne. Najnowocześniejszą formą jest zastosowanie lampy szynowej LED. Dzięki niej można stworzyć efektowną świetlną linię lub ramę. Jeśli zależy nam na możliwości regulacji kąta padania światła, idealnym rozwiązaniem będzie wybór reflektorków lub tub z regulowanym oczkiem.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Łatwy montaż

Lampy LED do oświetlenia szynowego posiadają kilka rodzajów systemów, w zależności od rodzaju montażu. Można wybrać model szynoprzewodu dedykowany montażowi nadtynkowemu, podtynkowemu lub zdecydować się na szyny LED dedykowane do montażu na zawiasach.

Szeroki wybór możliwości montażu sprawia, że oświetlenie szynowe sprawdzi się zarówno we wnętrzach, które są na etapie realizacji, jak i tych, które mamy zamiar jedynie odświeżyć. Pomimo wielu elementów składających się na kompletny zestaw, nie należy się zniechęcać. Producenci zadbali, aby te idealnie do siebie pasowały, dając wiele możliwości realizacji. Z myślą o klientach, którzy nie lubią podejmować wielu decyzji, stworzono gotowe zestawy oświetlenia szynowego, na które składa się szynoprzewód wyposażony w źródła światła.

Regulacja kąta padania światła

System oświetleniowy oparty na lampach szynowych LED można dowolnie konfigurować. Zapewnia to specjalna konstrukcja umożliwiająca regulację kąta padania światła oraz dowolność przy ustawianiu rozstawu punktów świetlnych. W połączeniu z minimalistycznym, nowoczesnym designem, lampy tego typu nie są chwilową modą, a nowym kierunkiem, za którym podążają projektanci wnętrz.

Sprawdź lampy szynowe LED w ELED

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.