- Reklama -

- Reklama -

Zastosowanie palet EURO. Gdzie je możemy spotkać?

Produkcja wyrobów gotowych, półproduktów czy półfabrykatów łączy się z potrzebą ich składowania oraz transportu, zarówno w obrębie własnego przedsiębiorstwa, jak i między kontrahentami. Procesy te ułatwia zastosowanie palet EURO. Czym one są?

- Reklama -

Palety EURO to drewniane konstrukcje o określonych wymiarach i nośności. Powszechnie są nazywane europaletami. Stanowią one podłoże na którym układa się towar. Dzięki nim następnie za pośrednictwem wózka widłowego w łatwy i szybki sposób przewozi się towar do wyznaczonego miejsca składowania lub ładuje się go na środek transportu.

Gdzie możemy spotkać europalety?

urząd MArszałkowski projekt

Zastosowanie tego typu palet jest bardzo szerokie. Można spotkać je w wielkich firmach transportowych, ogromnych magazynach niskiego i wysokiego składowania, w składach budowlanych, czy pobliskim sklepie spożywczo-przemysłowym, który właśnie przyjął dostawę. Za ich pośrednictwem przedsiębiorstwa wysyłają swój towar na cały świat.

Jak już wspomnieliśmy, europalety są drewnianą konstrukcją. Przy produkcji każdej z palet EURO używa się określonych procedur i standardów. Dzięki temu mają identyczne wymiary. Są to 1200 mm długości, 800 mm szerokości oraz 1400 mm wysokości. Wszystkie palety EURO zbudowane są z identycznej liczby elementów konstrukcyjnych, połączonych ze sobą w takich samych odstępach. Daje to gwarancję, że każda z nich będzie miała identyczna wagę, równą 25 kg, oraz odpowiedni rozstaw wsporników, co jest niezwykle istotne przy przewożeniu ich wózkami widłowymi.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Głównym zadaniem europalety jest bycie nośnikiem. Aby ułatwić proces transportu i składowania towaru, układa się opakowania zbiorcze na paletach drewnianych. Dzięki temu można budować warstwy, które są łatwe w transporcie. Należy pamiętać tylko, aby nie przekroczyć ustalonej dla danego ładunku wysokości oraz nośności palety. Każda z palet EURO ma nośność 1500 kg, a co za tym idzie, można ułożyć na niej towar o wadze do 1,5 tony.

Dzięki standaryzowanej formie i przestrzeganiu norm produkcji, każda z palet EURO może uzyskać certyfikat EPAL, co uprawnia ją do użycia w transporcie międzynarodowym. Tak więc europalety są spotykane na całym świecie i ułatwiają procesy transportowo-spedycyjne firmom w całej Europie.

Uniwersalność europalety

Każda europaleta to specjalna konstrukcja składająca się z dwóch elementów, górnego i dolnego o wymiarach wynoszących odpowiednio 1200 mm x 100 mm x 22mm oraz 1200 mm x 145 mm x 22 mm, sześciu klocków o wymiarach 145 mm x 100 mm x 78 mm oraz trzech grubszych klocków o wymiarach 145 mm x 145 mm x 78 mm, trzech grubych, poprzecznych belek, dwóch desek środkowych oraz dwóch desek pośrednich. Dzięki zastosowaniu właśnie takiej konfiguracji paleta EURO zawsze ma identyczny rozmiar, wagę oraz nośność. Dodatkowo jej róg może być kanciasty w formie kąta prostego lub lekko ścięty by ułatwić ustawianie ich jedna przy drugiej.

Tak skonstruowana europaleta posiadająca licencję EPAL jest honorowana na całym świecie. Dzięki temu transport staje się zoptymalizowany. Możliwość wyboru dla swojego przedsiębiorstwa palet nowych lub z rynku wtórnego sprawia, że są formą ogólnodostępną, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Palety EURO w PolskieOpakowania.com

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.