- Reklama -

„Łączy nas Polska”. Akcja Zjednoczonej Prawicy w powiecie biłgorajskim (Film)

Przez całą niedzielę w powiecie biłgorajskim gościł wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Podczas otwartych spotkań zachęcał mieszkańców gmin Turobin, Potok Górny, Biszcza i Obsza do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiceminister Romanowski i wicemarszałek Sebastian Trojak 5 lipca gościli w powiecie biłgorajskim w ramach akcji Zjednoczonej Prawicy o nazwie „Łączy nas Polska”.

Film z wydarzenia poniżej: 

– To są jedne z ważniejszych wyborów, jakie stoją przed nami, jako Polakami, i chciałbym, żebyśmy o tym pamiętali. Tutaj nie chodzi o nazwiska tylko o wizję naszego kraju, o to, czy będziemy dumnym narodem i dumnymi ludźmi w kraju, który się rozwija. Wszyscy dobrze wiedzą, że nasza sytuacja geopolityczna jest bardzo trudna. Z jednej strony mamy Niemców, z drugiej Federację Rosyjską. My musimy wyzwolić w sobie swój potencjał – mówi Sebastian Trojak, członek zarządu województwa lubelskiego.

Uczestnicy spotkań mieli okazję zadać wiceministrowi nurtujące ich pytania. On natomiast przekonywał mieszkańców do oddania swojego głosu w zbliżającej się drugiej turze wyborów na Andrzeja Dudę.

– To jest prezydent ludzkich spraw. On jest gwarantem, że takie wartości, jak rodzina, tradycja, dziedzictwo polskie będą nadal rozwijane. On chroni osoby, które ochrony potrzebują, stoi po stronie osób słabszych, jest promotorem projektu 500+, zabiega o inwestycje w regionach, które przez naszych poprzedników były zaniedbywane, jak np. Lubelszczyzna. Odwiedził wszystkie powiaty, słucha ludzi i ich oczekiwania wprowadza w życie. Głosując na niego, wybieramy Polskę rozwijającą się solidarnie, silną Polskę – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Gminy Turobin, Potok Górny, Biszcza i Obsza już w pierwszej turze postawiły na Dudę

- Reklama -

W gminie Biszcza również dominują głosy oddane na Andrzeja Dudę. Uzyskał on 71,9% wszystkich głosów. Na drugiej pozycji znalazł się Krzysztof Bosak – 9%, a tuż za nim Rafał Trzaskowski – 7% i Szymon Hołownia – 5%.

W gminie Obsza również zwyciężył Andrzej Duda, uzyskując blisko 74% poparcia. Krzysztof Bosak uzyskał 10%, Rafał Trzaskowski – 6,5%, Szymon Hołownia – 4,5%.

W gminie Potok Górny bezapelacyjne zwyciężył Andrzej Duda. Głosy na niego oddało 76,34% głosujących. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak – 9,4%, na trzecim Rafał Trzaskowski, a tuż za nim Szymon Hołownia – 4,4%.

Andrzej Duda w gminie Turobin uzyskał najlepszy wynik w całym powiecie biłgorajskim. Na dotychczasowego prezydenta głos oddało 2600 mieszkańców, co daje 77,17% wszystkich głosujących. Wynik Rafała Trzaskowskiego to 7%, Krzysztofa Bosaka – 6,7%, a Szymona Hołowni – 3,8%.

~Kuliński Michał 

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Nigel mówi

    Sprzedać sie za 500 zł czy trzynastą emeryturę w imię tego, aby dzieci czy wnuki żyły w państwie rządzonym przez opętanych nienawiścią ???

  2. Włodzimierz. mówi

    ten zielony pojemnik to miejsce gdzie powinny trafić głosy popierające A. Dudę!

  3. Luciusz mówi

    Aż strach sie bac is na te wybory. Bo jak nie wirus zadusic moze to zwolennik jedynie słusznego wyboru moze ci siekiere włozyc miedzy łopatki jakbys cos nie tak powiedział. I to wszysko w tej najbiedniejszej gminie w okolicy. pytanie czemu najbiedniejszej. Przeciez rzadzi nia taki swiatły i wykształcony człowiek który wiele naobiecywał. Ze bedie lepiej zże bedzie jeszcze lepiej a później już tylko została mu kraina miodem i mlekiem płynaca. Wiem wiem za małoczasu zeby mozna było skrzydła rozwinac. Za mało. Tylko ile trzeba czasu by cos zrobic? No powiedzmy cokolwiek. Ile czasu trzeba.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.