- Reklama -

- Reklama -

Kto chce budować nowe muzeum w Osuchach?

Sześć firm chce budować nowe muzeum w Osuchach (gm.Łukowa). Żeby powstało Muzeum Partyzantów Polskich "Osuchy 44", trzeba rozbudować i przebudować budynek dawnej szkoły w Osuchach. Wśród zainteresowanych budową są firmy z Warszawy, Rzeszowa, ale też z Biłgoraja. Według kosztorysu budowa może pochłonąć ok. 14 mln złotych.

- Reklama -

Z analizy otwartych dziś dokumentów wynika, że trzy złożone oferty mieszczą się w zaplanowanej przez powiat biłgorajski kwocie.

 

Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2a, Warszawa złożył ofertę na kwotę 13 860 439,50 60 zł brutto.

Usługi budowlane Romex Roman Zawitkowski, ul. Dojazdowa 33, Jarosław złożyły ofertę na kwotę 12 688 686,68 60 zł brutto.

„ATOS” Sp. z o. o., Gromada 165, Biłgoraj złożyła ofertę na kwotę 14 704 521,13 60 zł brutto.

Usługi Tynkarskie Franciszek Kamieniec, ul. Zamojska 147 a, Biłgoraj złożyły ofertę na kwotę 15 987 750,81 60 zł brutto.

- Reklama -

SOLKAN Sp. z o. o., ul. Mikołaja Reja 12, Rzeszów złożyła ofertę na kwotę 12 822 410,77 60 zł brutto.

Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe FLISBUD Stanisław Flis, ul. Bartycka 116, Warszawa złożyło ofertę na kwotę 16 000 000 zł brutto.

 

-Dotrzymujemy danego słowa i realizujemy obietnice. Realizacja Muzeum w Osuchach, jak już wielokrotnie powtarzałem, jest wyrazem wdzięczności i czci dla pokoleń naszych dziadków i ojców, którzy położyli swe życie, zdrowie i szczęście na ołtarzu Ojczyzny walcząc o wolną Polskę – mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

-W Osuchach, w gminie Łukowa w naszym powiecie odbyła się w 1944 roku największa bitwa partyzancka okupowanej Polski, zlokalizowany jest tam największy cmentarz partyzancki. Tam do nierównej walki z niemieckim okupantem stanęli polscy partyzanci, żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego i pokazali, czym jest męstwo, czym jest niezłomność, odwaga, wierność żołnierskiej przysiędze, troska o ludność cywilną i pragnienie wolności. Dziś chcemy ich ofiarę godnie uczcić i upamiętnić oraz przekazywać ich historię – w sposób atrakcyjny – młodemu pokoleniu wyjaśnia starosta Szarlip.

 

 

fot: muzeumosuchy.pl

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. lena mówi

    Tak to jest Moskal bierze ślub pod ziemią ,Goss Janina 79 lat parę dni temu powołana do rady nadzorczej ORLEN i jedno to olśnienie dla Kaczyńskiego, widać co mu na stare lata robi się, skrajności niesamowite ,dobrze ojciec kaczynskiego gadał ,że weżcie niedopuście ich do władzy ,bo oni Poslke rozwalą i jak wychodzi ,za długo u władzy u wali w dekiel

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.