karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

„Kraszewski” w Potoku Górnym

Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Potoku Górnym przystąpiły do projektu "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2020".

- Reklama -

Jest to program, który jest ogłaszany cyklicznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany przez Instytut Książki w Krakowie. W maju br. Gminna Biblioteka Publiczna złożyła wniosek i w wyniku konkursu została zakwalifikowana do programu, którego głównym kryterium był dochód podatkowy w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy. Celem projektu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców gmin o najniższych dochodach.

– Zakupiony sprzęt na pewno będzie dobrze służył zarówno bibliotekarzom, jak i mieszkańcom naszej gminy, umożliwiając lepszy dostęp do nowoczesnych technologii, co bardzo nas cieszy – mówi Stanisław Dyjak, wójt Gminy Potok Górny.

- Reklama -

W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości ponad 21 tys. zł zakupiono trzy laptopy, dwa monitory, urządzenie wielofunkcyjne, dwie klawiatury, kamerki, słuchawki, system do projekcji oraz czytnik kodów.

Red. 

 

- Reklama -

8 Komentarze
 1. Dafy mówi

  I kiedy to się skończy w koncu??

 2. Jakub mówi

  no dyjak jak przystało pajacuje aż miło

 3. Mikador mówi

  Oj ten „Kraszewski” to sie chyba w grobie zacznie przewracac: – na sama myśl ze go tak w Potoku traktuja 🙂

 4. Zbyszko mówi

  No zesz w tym Patoku Durnym to same cuda i dziwy. I ta no bieda. Kiedys mówili ze w Biszczy bida piszczy. A teraz przeniosła sie do Patoka. Biszczany zas odpowiadali ze za Biszcza ludzie piszacza tez z biedy bo z jakiegoz innego powodu.
  A tak juz powazniej to faktycznie zaczyna sie zle dziac . I to nie tylko przez covida.
  Nie tylko.

 5. Wiktoria mówi

  A ja slyszałam, ze nasza władza planuje przy pkazji wymiany oswietlenia na nowoczesne ledowe które to ma byc juz niebawem montowane zamontowac nam tez w całej gminie monitoring. zeby miec podglad na to co sie dzieje zi zeby tych niepokornych i tych narzekajacych kontrolowac. A kto władzy zabroni jak sie uprze. Widac wycinka drzew które zasłaniały widok dookoła gminy to za mało. teraz idziemy krok dalej i bedziemy wszysko monitorowac. Aha no i przy okazji tego monitoringu maja zakładac tez swiatłowody. zeby ten monitoring działał jak nalezy. Alez sie bedzie działo. Oj bedzie. a władza jak juz cos wymysli to zgroza ze hej.

 6. Inga mówi

  I znowu sukces. A jaki wielki. A niedowiarki narzekaja ze włodarz nic nie robi. A tutaj prosze. Kolejny sukces. Szkopuł w tym, ze to nie o to chodzi. Bo chwalic sie ze nasza gmina najbiedniejsza w Polsce to zaden powód do dumy jest,. To raczej powod do wstydu.

 7. Matylda mówi

  A miało byc tak pieknie miała byc hala sportowa dla mieszkancow miała byc droga asfaltowa dookoła gminy, chodniki remonty drog ba nawet nowe drogi w jedlinkach . I co?? krotko mozna rzec juz po wyborach wiec wystarczy juz tej kiełbasy wyborczej wracamy do szarej rzeczywistosci w ktorej nic sie nie dzieje. Władza sobie spokojnie pracuje i kasuje co miesiac wypłate. A wyborcy musza poczekac az minie kadencja i wtedy ocenic prace. Ciekawe czy za nicnierobienie tez sie nalezy wypłata i kolejna kladencja.

 8. Lucjusz mówi

  Trudno bylo nie wygrac tego smiesznego konkursu skoro jedynym kryterium był dochód na mieszkanca a jak wiadomo wszem i wobec gmina nasza chociaz slynna na caly kraj najbiedniejsza jest. A najgorsze jest to ze nic z tym sie nie robi tylko wygrywa konkursy dla najbiedniejszych gmin. nawet po zmianie władzy i po obietnicach przedwyborczych i po tez dalej w tej sprawie cisza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.