Korol

- Reklama -

Koronawirus u pracownika Urzędu Miasta Biłgoraj

Koronawirus został wykryty u pracownika Urzędu Miasta Biłgoraj. Część pracowników przebywa na kwarantannie, wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan. Jak wynika z informacji Wojewódzkiego Urzędu Lubelskiego, ostatnie przypadki zakażań COVID-19 w powiecie biłgorajskim potwierdzono w niedzielę 20 września. Dotyczą one dwóch mężczyzn powyżej 60. roku życia, u których obecnie ustalane jest źródło zakażenia.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa wykryto u jednego z pracowników.

Informacje te potwierdza zastępca burmistrza Jarosław Bondyra. – Część pracowników jest na kwarantannie. Urząd pracuje normalnie – wyjaśnia.

Na kwarantannie przebywa mniej niż 10 osób, które miały najbliższy kontakt z zakażonym. Jak informuje zastępca burmistrza, kwarantanną objęty jest również burmistrz Janusz Rosłan.

O ostatnich zakażeniach COVID-19 na Biłgorajszczyźnie pisaliśmy w artykule:  Kolejne przypadki zakażeń w powiecie biłgorajkim (kliknij tutaj).

- Reklama -

Do 21 września 2020 r. w województwie lubelskim potwierdzono łącznie 2166 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1669 ozdrowieńców i zarejestrowano 34 zgony. Aktualnie 120 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 5925 poddanych kwarantannie i 171 objętych nadzorem epidemiologicznym.

– W dniu 21 września 2020 r. na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 48 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowa wojewody lubelskiego

 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.