Konkurs anielskich baśni

 Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie zachęca do ujawnienia literackich pasji. Dzieci, młodzież i dorosłych placówka zaprasza do zgłaszania propozycji w konkursie „Moja baśń z aniołem w roli głównej”.

Celem konkursu jest m.in. umożliwienie osobistego wyrażenia odczuć, wynikających z wiary w dobrego opiekuna. – Chodzi także o artystyczne ukazanie w formie literackiej wizerunku anioła, odkrywanie talentów i ich publiczna prezentacja – czytamy w regulaminie.

Swoje propozycje mogą nadsyłać autorzy w różnym wieku, ale nie mogą to być teksty zgłaszane w innych konkursach. Jury będzie je oceniać w kategorii dzieci z klas I – III, uczniów klas IV – VIII, uczniów szkół średnich oraz dorosłych.

Propozycje należy dostarczyć osobiście albo przesłać tradycyjną pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23 – 460 Józefów albo pocztą elektroniczną na:  mbpjozefow@interia.pl.

Teksty powinny dotrzeć do organizatorów do 12 września.

Konkurs literacki jest jednym z elementów szerszego projektu pod nazwą „Roztoczańskie anioły kochają książki”, na który MBP w Józefowie pozyskała pieniądze z ministerstwa kultury. Będą one wykorzystane m.in. na: spotkania autorskie, warsztaty literackie i plastyczne, sesję fotograficzną z książką oraz spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem „Lokalne opowieści”.

Projekt „Roztoczańskie anioły czytają książki” będzie współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki 2019”. Medialnie realizację tych pomysłów wspierają: Informacyjna Agencja Samorządowa, Tygodnik Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska i Katolickie Radio Zamość.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.