- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Skuteczny sposób na powrót do zdrowia

W połowie marca br. w Okrągłem k. Biłgoraja uruchomiono pierwszą na Zamojszczyźnie komorę normobaryczną. Rozmawiamy z pacjentami, którzy skorzystali z prozdrowotnych właściwości terapii wodorotlenowej. Aby więcej osób mogło dotlenić swój organizm, właściciele komory na prośbę zainteresowanych postanowili przedłużyć promocję do 11 sierpnia.

Komora dobra na bóle różnego pochodzenia

Do komory zaczęłam jeździć ze względu na moją wnuczkę. Sama mam też problemy zdrowotne z guzami na stawach placów u dłoni, mam sztywność rąk. Po wizytach w komorze normobarycznej mogę zginać palce, czego wcześniej nie byłam w stanie zrobić. Mam zdeformowane kostki w stawach palców u obu rąk. Badania w kierunku reumatyzmu nie potwierdziły się w moim przypadku, dokuczają mi (guzy) zmiany zwyrodnieniowe stawów palców rąk – mówi p. Dorota z Józefowa. – Dodatkowo mam problemy ze stawami w nogach. Po urazie kolana, gdy ukruszyła mi się część kości, zaczęło mnie boleć biodro. Odkąd zaczęłam jeździć na sesje do komory normobarycznej, przeszedł ten ból, nastąpiła poprawa ze spaniem, a najbardziej zadowolona jestem z poprawy ruchu dłoni. Do tej pory nie miałam dobrego chwytu. Dziś jadę dziewiąty raz, a w sumie czeka mnie jeszcze 11 sesji – dodaje p. Dorota.
Po pięciu sesjach spędzonych w komorze ustąpił mi ból kręgosłupa i stawów. Od wielu lat cierpię na lordozę kręgosłupa, która jest skutkiem wykonywanej przeze mnie pracy i siedzącego trybu życia. Wizualnie mogę stwierdzić, że mam gładszą skórę, jest to efekt korzystania z tej komory – przyznaje p. Bernadeta z gm. Potok Górny. – Siedząc w komorze, można się wyluzować i odpocząć, dlatego polecam ją każdemu. Do tej pory brałam leki przeciwbólowe. Teraz już nie ma takiej potrzeby, nawet nie odczuwam zbytnio zmęczenia – dodaje p. Bernadeta.

Komora wspomaga terapię mowy

Z dzieckiem byłam już 21 razy, ponieważ od urodzenia ma niedosłuch i z tego powodu pojawił się problem z mową, a dokładnie z układaniem poprawnej gramatycznie wypowiedzi. Widzę w tym zakresie poprawę i nadal zamierzamy kontynuować tę formę terapii wodorotlenowej – mówi matka 8-letniego dziecka. – Mojej córce poprawił się również wzrok. Ja również przebywając w komorze, odczuwam mniej dolegliwe comiesięczne bóle menstruacyjne. Mamy w planach jeszcze co najmniej kilkanaście wizyt, aby „nadgonić” rozwój mowy u mojego dziecka – stwierdza p. Anna z Janowa Lubelskiego. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jak podkreślają właściciele, najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo gości korzystających z komory normobarycznej.  Jesteśmy w pełni zabezpieczeni przed obecną epidemią. Stosujemy lampy bakteriobójcze, jonizatory oraz ozonator powietrza. Po każdej sesji jest również pełna dezynfekcja  zapewniają Agnieszka i Marcin Podjadkowie, właściciele komory normobarycznej.  U nas jest bezpiecznie i nie ma mowy o przetrwaniu jakiegokolwiek wirusa  dodają właściciele komory w Okrągłem k. Biłgoraja.

23 sierpnia 2020r. komorę odwiedzi dr JAN POKRYWKA. Osoby chętne na spotkanie i wykład doktora proszone są o wcześniejszą rezerwację.

Jak działa komora?

Głównym zadaniem komory jest dotlenienie każdej komórki w organizmie, dzięki temu następuje poprawa wydolności i odporności organizmu. W przeciwieństwie do komory hiperbarycznej (tlenowej), w której można przebywać tylko przez godzinę, w tej, która powstała k. Biłgoraja, można przebywać kilka godzin dzięki temu, że wydziela również wodór, a w specjalnie wydzielonym pokoju VIP można nawet przenocować. Komora ciśnieniowa z zewnątrz przypomina beczkę, a wewnątrz to nowocześnie urządzony pokój z 14 fotelami dla gości. Dodatkowo wyposażona jest w telewizor, kącik dla dzieci, łazienkę z toaletą, prysznic oraz VIP Room (pokój na wyłączność z rozkładaną sofą i lodówką, m.in. dla matek z małymi dziećmi). Dla wszystkich korzystających z komory jest również specjalna woda do picia o nazwie Redox, która zawiera odwrócony potencjał oksydacyjno-redukcyjny ORP-300 miniVolt. Jest to woda oczyszczona ze zwiększoną ilością wodoru.

- Reklama -

Jak skorzystać z komory? 

Po przejściu z recepcji najpierw wchodzi się do śluzy, pomieszczenia, w którym jest wyrównywane ciśnienie, a następnie przechodzi się do komory właściwej, tej z odpowiednim ciśnieniem, gdzie można odpocząć i dotlenić komórki. Dodatkowo w komorze następuje proces jonizacji, która m.in. oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów.

Ze względu na szczelność pomieszczenia oraz wodór (H) w komorze nie potrzeba stosować masek, tak jak w przypadku komór tlenowych (czyli hiperbarycznych).

W komorze będą stosowane: ciśnienie  1500 hPa, wodór (H)  0,5 %, dwutlenek węgla (CO2)  2%,  tlen (O)  40%. W połączeniu ze sobą wyżej wymienione parametry dają prozdrowotne efekty, podczas których dochodzi do powstania nowych komórek macierzystych w organizmie człowieka. – Po przebywaniu w takich warunkach w organizmie namnażają się komórki macierzyste, jest ich więcej nawet do kilkuset procent i jest to do sprawdzenia badaniem na ilość komórek macierzystych – mówi Piotr Mazurczak, manager Normobaria24h.pl. – W Warszawie korzystają z niej sportowcy, gdyż podnosi to wydajność organizmu, korzystają również aktorzy, ponieważ m.in. terapia ta opóźnia procesy starzenia się  dodaje Piotr Mazurczak. W komorze normobarycznej wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie normalizują się. Terapia ta wskazana jest w stanach zapalnych organizmu, dolegliwościach bólowych, przy problemach krążeniowych, boreliozie, autyzmie, chorobie Alzheimera, depresji, cukrzycy oraz przy innych schorzeniach.

Przystępne ceny i bezpłatne wejścia dla dzieci, a do 11 sierpnia specjalna promocja – 20 % (na wszystkie wejścia). 

Standardowa 2-godzinna sesja w komorze normobarycznej to koszt 100 zł. Istnieje możliwość wykupienia karnetu na 10 wejść. Wtedy 1 wejście kosztować nas będzie 80 zł (za 2 godziny pobytu w komorze).

W promocji, która obowiązuje przez miesiąc, czyli do 11 sierpnia 2020 roku, jedna dwugodzinna wizyta w komorze kosztować będzie 80 zł (czyli o 20% mniej). Kupując w tym okresie karnet, zapłacimy jeszcze mniej, bo wtedy wychodzi 60 zł za jedną dwugodzinną sesję.  

2-godzinna sesja dla dzieci od 7. do 18. roku życia to koszt 50 zł. Dodatkowo przez cały czas dzieci zdrowe do 6. roku życia oraz dzieci autystyczne i z porażeniem mózgowym do 18. roku życia (po okazaniu aktualnego orzeczenia) będą mogły korzystać z komory bezpłatnie. Warunkiem jest wejście z dorosłym opiekunem (1 dziecko i 1 opiekun os. dorosła).

Jednorazowa sesja nocna kosztuje 300 zł, natomiast w karnecie, który liczy 5 wejść, można zaoszczędzić 50 zł (jedno wejście na noc kosztować będzie 250 zł). W tym przypadku również obowiązuje promocja 20% do połowy czerwca 2020 r.  Jeśli ktoś zechce skorzystać z wydzielonego pomieszczenia, tzw. pokoju VIP, przeznaczonego dla matek z dziećmi, musi wcześniej ustalić to telefonicznie.

Komora normobaryczna znajduje się pod adresem:                                              Okrągłe 30 A, 23-400 Biłgoraj (wjazd od ul. Motorowej w Biłgoraju). Rezerwacja wizyt pod numerem tel. 720 725 865. 

A.B

- Reklama -

4 Komentarze
 1. E mówi

  Polecam! Wrócę napewno,

 2. Kasia mówi

  Pierwszą komore stworzył lekarz dr Jan Pokrywka, w której mieszka i przyjmuje pacjentów. W Wysokim pod Lublinem komorę normobaryczną otworzył kolejny lekarz dr Szandała.

 3. Jan mówi

  Tak mnie zastanawia. Jeżeli taka komora to takie cudowne panaceum na praktycznie wszystkie dolegliwości to dlaczego nie stosuje jej żaden szpital, ani żadne uzdrowisko? 😉

  1. Miśka mówi

   Bo szpital ma leczyć a nie uleczyć. Kasa musi się zgadzać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.