- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

64-latek przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna nie żyje

Policjanci biłgorajskiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac w lesie. 64-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy wskutek odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

- Reklama -

Wstępne ustalenia policjantów wskazywały na to, że dwaj mieszkańcy powiatu łęczyńskiego w wieku 18 i 64 lata pojechali ciągnikiem rolniczym do lasu, gdzie chcieli wyciąć kilka drzew.

– Niestety z relacji mężczyzny wynikało, że 64-latek, który został przygnieciony przez ciągnik, nie daje oznak życia. Sytuacja była bardzo trudna, ponieważ 18-latek nie znał okolicy i nie wiedział, gdzie się znajduje. Policjanci byli w ciągłym kontakcie z mężczyzną. Dzięki podpowiedziom policjantów 18-latek skojarzył pewne elementy krajobrazu. Dzięki tym drobiazgom i znajomości terenu służbowego przez policjantów wytypowano miejsce pobytu mężczyzn. Wszystko wskazywało na to, że znajdują się oni w lesie pomiędzy miejscowościami Zastawie, Hosznia Abramowska, Hosznia Ordynacka, Wólka Abramowska – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Policjantom udało się ustalić drogę przejazdu mężczyzn. Po dojechaniu do lasu co chwilę dawali sygnał dźwiękowy radiowozu, który 18-latek w końcu usłyszał. Na miejscu znajdowali się również strażacy PSP i OSP, załoga karetki pogotowia oraz mieszkańcy.

- Reklama -

Decyzją prokuratora ciało 64-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, które pozwolą na ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

   Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym i lesie. Przypominamy, że jazda po wzniesieniach, nierównościach oraz wystających korzeniach jest niebezpieczna. Może doprowadzić do przewrócenia ciągnika.

J.K/lubelska policja

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.