- Reklama -

- Reklama -

KOLEJNE SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW (ZDJĘCIA)

- Reklama -

Wspaniałymi sukcesami wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju kończymy 2016 rok. Nagrody i wyróżnienia dla młodych artystów przypadły w dwóch konkursach rangi wojewódzkiej. Ich podsumowania odbyły się 20 i 21 grudnia w Lublinie i Krasnymstawie. 

 

Kasia Sudoł i Iza Borowiec z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XXV. Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”.We wtorek, 20 grudnia, odbyło się jego podsumowanie. Jubileuszowa impreza odbywająca siępod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Na uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień, oprócz utalentowanych laureatów, przybyli znamienici goście:  ks. Andrzej Flis z Archikatedry Lubelskiej, o. Grzegorz Kluz Przeor Klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie oraz Wicekurator Oświaty Ryszard Golec. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ dzieci z zespołu wokalnego, które zaśpiewały piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Jak zawsze podczas podsumowań konkursu odczytany został fragment Pisma Świętego oraz podzielono się opłatkiem.

 

 

W grupie prac wykonanych przez dzieci do lat 9 jury konkursowe nagrodziło pracę dziewięcioletniej Katarzyny Sudoł. Wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej otrzymała Izabela Borowiec (lat 6). Dziewczynki od września br. uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia prowadzonej przez Annę Świcę. Obrazek Kasi to bardzo ciekawe ukazanie szopki i narodzin małego Jezusa. Wszystko dzieje się wśród gwaru i dziecięcych zabaw na śniegu. Wokół toczy się normalne życie. Gdzieś w oknie widać choinkę, a nad Świętą Rodziną czuwa aniołek. Z kolei praca Izy to radosny, barwny motyw rodziny zgromadzonej przy choince. Prace Izabeli Pogorzelec, Dominiki Szubiak, Anny Pędziwiatr, Julii Kapki i Agatki Dołby zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Nauczycielką Agatki jest Irena Oręziak-Kupczak.

 

 

Kolejna impreza to V. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”. Odbywa się on w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie. Podobnie jak konkurs w Lublinie objęty został patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. I tutaj młodzi plastycy z biłgorajskiego MDK zdobyli aż trzy nagrody i trzy wyróżnienia.

Do konkursu zgłoszono 516 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 38 placówek. Spośród podopiecznych Anny Świcy, nagrodę w kategorii dzieci do lat 6, jury konkursowe przyznało dla sześcioletniej Marysi Grabek. Marysia łącząc techniki pasteli i farb namalowała postać radosnego aniołka, który towarzyszy małej dziewczynce i jej kotkowi. Kolejne nagrody przypadły Bartoszowi Łubiarzowi (lat 15) w kategorii wiekowej 13-15 lat, a w kategorii 16-19 lat – Marcie Sołoducha (lat 16). Bartek do wykonania swojej pracy posłużył się węglem rysunkowym, zaś Marta pastelami suchymi połączonymi z farbami akrylowymi. Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały prace wykonane przez Annę Pędziwiatr (lat 13), Patrycję Różańską (lat 15) i Karolinę Kaczor (lat 16). Na wystawie zobaczyć można prace Jakuba Furmanka (lat 7) i Izabeli Pogorzelec (lat 8). Warto podkreślić, iż każdy ze stworzonych obrazów to bardzo indywidualne spojrzenie na postać anioła. Każdy został wykonany w innej technice malarskiej, bądź rysunkowej, odpowiadającej charakterowi i artystycznemu wyobrażeniu samego autora o tych niewidzialnych istotach.

Marysia Grabek i Ania Pędziwiatr z Tęczowej Malarni jako reprezentantki laureatów wzięły udział osobiście w wernisażu i odebrały swoje nagrody i dyplomy z reprodukowaną na nich pracą.

Podsumowanie obu konkursów jest wspaniałym preludium do świątecznych dni Bożego Narodzenia i jednocześnie pięknym prezentem pod choinkę dla tych utalentowanych młodych ludzi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.