- Reklama -

- Reklama -

Kto inny odbierze śmieci w Józefowie

Do końca tego tygodnia Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie po raz ostatni odbierze śmieci od mieszkańców miasta i gminy Józefów. Po 1 stycznia zajmie się tym firma z Kraśnika, która wygrała przetarg na wykonywanie tych usług w 2017 roku.

Oprócz odpadów do 23 grudnia SZG zabierze również pojemniki, a nowe już zaczęła dostarczać kraśnicka spółka EKO-KRAS. Ma ona także zaopatrzyć właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki do segregacji śmieci.

- Reklama -

Obydwie firmy wystartowały w przetargu, ale korzystniejszą ofertę złożyła ta z Kraśnika. Za jej usługi gmina zapłaci 312 tysięcy złotych.

Zasady segregacji, ani stawki opłat śmieciowych nie zmieniają się. Mieszkańcy powinni regulować opłaty, tak jak do tej pory, raz na kwartał na konto Urzędu Miejskiego w Józefowie, do kasy urzędu lub do wyznaczonych inkasentów.

W gminie Józefów gospodarstwa jednoosobowe, które segregują śmieci, płacą 27 złotych kwartalnie, a wieloosobowe – 54 złote. W przypadku odpadów zmieszanych stawki te wynoszą odpowiednio 54 i 108 złotych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.