- Reklama -

- Reklama -

Już niedługo powstanie droga Lipiny Górne – Lewki – Jedlinki

Dzięki pozyskanym funduszom z programu Polski Ład już niedługo powstanie nowa droga w gminie Potok Górny. Samorząd do całej inwestycji będzie musiał dołożyć tylko 5 % wartości całej inwestycji

- Reklama -

W marcu 2022 roku została rozpoczęta budowa drogi asfaltowej, która już niedługo połączy Lipiny Górne-Lewki z miejscowością Jedlinki. Prace obejmą nie tylko wykonanie samej nawierzchni, ale również budowę ścieżki rowerowej, kanału technologicznego, parkingu przy zbiorniku wodnym oraz chodnika z kostki brukowej.

Na wykonawcę inwestycji wybrano w przetargu Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa, które zapewniło gwarancję jakości na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia na okres 60 miesięcy.

- Reklama -

Wartość inwestycji po przetargu wynosi 4 696 149,86 zł brutto, z czego 4 461 342,37 zł pozyskano z programu Polski Ład, co stanowi zdecydowaną większość kosztów całej inwestycji. Samorząd gminy Potok Górny będzie musiał dołożyć do całej niej jedynie 234 807,49 zł.

– Bardzo dziękuję rządowi Zjednoczonej Prawicy, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim oraz wicepremierem Jackiem Sasinem za przyznanie środków finansowych na wykonanie tej inwestycji. Dzięki przydzielonemu dofinansowaniu możliwe będzie wykonanie jej pomimo bardzo skromnego budżetu gminy – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź