Piłkarskie zmagania w Różańcu

W dwudziestej kolejce hummel IV ligi lubelskiej Grom Różaniec zremisował na własnym stadionie z Huczwą Tyszowce 1:1. Bramkę dla Gromu zdobył Jakub Paćkowski.

Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione. W szeregach Gromu zabrakło m.in. kontuzjowanych Jakuba Stefana i Jarosława Raka. Po stronie gości nie zagrał pauzujący za żółte kartki lider defensywy Damian Ścibior oraz trzech zawodników grających jesienią w drugiej lidze ukraińskiej, którzy wciąż czekają na zakończenie procesu rejestracyjnego. Na kilka dni przed niedzielnym meczem udało się uprawnić do gry tylko Ibrahima Suaiba i Rodiona Serdiuka (byli zawodnicy FC Peremoga Dnipro, druga liga ukraińska).

I połowa

Niewielką przewagę miał Grom, ale stuprocentowych sytuacji brakowało. Strzałów z dystansu próbowali Maciej Chmura, Volodymyr Halych i Kamil Kaproń, ale próby te były niecelne lub skutecznie interweniował  bramkarz gości. Najbliżej zdobycia bramki był Jakub Paćkowski, który w 34. minucie uderzył przewrotką minimalnie obok słupka. Po stronie Huczwy największym zagrożeniem były rzuty wolne z 20-30 metrów od bramki Gromu, ale nie były one wykonywane na tyle dobrze, aby zdobyć po nich bramkę. W 37. minucie sędzia główny Mikołaj Łaba dopatrzył się zagrania ręką Macieja Chmury i podyktował rzut karny dla Huczwy. Strzał Damiana Ziółkowskiego z rzutu karnego obronił Wojciech Markowicz.

II połowa

W tej części meczu zdecydowanie więcej działo się pod bramkami Huczwy i Gromu. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry dobrą okazję do zdobycia bramki miał Konrad Puchacz, ale jego strzał z pola karnego obronił Ibrahim Suaib. W odpowiedzi niecelnie strzelali Rodion Serdiuk i Dawid Dworak. Następnie po indywidualnej akcji Damian Ziółkowski trafił w poprzeczkę. W 69. minucie Volodymyr Halych zagrał do Jakuba Paćkowskiego, który w asyście dwóch obrońców opanował piłkę i dał Gromowi prowadzenie. Bramkę na 2:0 mógł zdobyć Jacek Podolak, ale piłka po jego strzale z narożnika pola bramkowego przeleciała obok bramki rywali. W 86. minucie Rodion Serdiuk zaatakował Wojciecha Markowicza, odzyskał piłkę i z bliskiej odległości skierował ją do bramki. Arbiter spotkania mógł w tej sytuacji odgwizdać faul na bramkarzu, który miał już opanowaną futbolówkę. Jednak wskazał na środek boiska i było już 1:1. W końcówce meczu Huczwa starała się przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, ale więcej bramek nie padło.

Grom Różaniec – Huczwa Tyszowce 1:1 (0:0)

Bramki: 69′ Jakub Paćkowski (Grom), 86′ Rodion Serdiuk (Huczwa).

Żółte kartki: Volodymyr Halych, Kamil Kaproń, Wojciech Markowicz, Jacek Podolak.

Zmiany: 46′ Piotr Misiąg za Kacpra Działo, 62′ Dawid Pigan za Konrada Puchacza, 62′ Arek Kwiatkowski za Macieja Chmurę, 81′ Grzegorz Działo za Jakuba Paćkowskiego.

Dodatkowo dzięki zwycięstwu Świdniczanki Świdnik z Gryfem Gminą Zamość, Grom Różaniec ma już zapewniony udział w grupie mistrzowskiej oraz w rozgrywkach hummel IV ligi lubelskiej w przyszłym sezonie.