- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jest dotacja dla strażaków

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło w czwartek 23 lutego listę jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które otrzymają dotacje na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Są w tym zestawieniu 62 jednostki z województwa lubelskiego, w tym OSP Babice w gminie Obsza.

- Reklama -

– Przyznane dofinansowanie chcemy wykorzystać na zakup średniego samochodu, który zastąpi prawie 40-letniego „Stara”. Oprócz niego jednostka z Babic, która działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ma do dyspozycji 10-letniego lekkiego „Forda”. Oprócz dotacji z budżetu państwa resztę kosztów musimy zapewnić we własnym zakresie – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Jednocześnie przyznaje, że sfinalizowanie zakupu nowego pojazdu nie będzie łatwe. – Dotacja z MSWiA ma sięgać połowy kosztów samochodu, który był szacowany maksymalnie na 950 tysięcy złotych. Niestety te ceny są już nieaktualne i będziemy się musieli mocno postarać, by znaleźć pieniądze na wkład własny. W planach budżetowych założyliśmy na ten cel 230 tysięcy złotych, a ostatecznie może się okazać, że poza budżetem będziemy musieli znaleźć kwotę kilkukrotnie większą – martwi się wójt Placek.

 

- Reklama -

 

Jeśli środki na zakup pojazdu uda się skompletować, nowy samochód powinien być do dyspozycji OSP Babice w ostatnim kwartale 2023 roku.

Dla jednostek w całym kraju MSWiA rozdysponowało pieniądze na zakup 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich i 78 ciężkich

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.