- Reklama -

- Reklama -

W Turobinie prawie jak w kinie

Turobin zaprasza na seans filmowy. Owszem, kina w gminie nie ma, ale projekcja filmu i tak będzie. W najbliższą niedzielę (26.02) w remizie OSP w Turobinie, pokaz filmu "Wyszyński". Wstęp oczywiście wolny. Zobaczcie zwiastun.

- Reklama -

Wojenny epizod biografii Prymasa Tysiąclecia. Rok 1944. Stefan Wyszyński jest kapelanem oddziału AK działającego w Kampinosie oraz szpitala powstańczego w Laskach.

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

 

- Reklama -

 

 

info: player.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.