- Reklama -

- Reklama -

Jest decyzja! Gmina obejdzie się smakiem po wielomilionowym projekcie?

Jest decyzja w sprawie uczestnictwa gminy Goraj w wielomilionowym projekcie. Okazuje się, że nasi czytelnicy mieli sporo racji, obawiając się, że spora inwestycja przejdzie gminie koło nosa. Nowa Gazeta Biłgorajska sprawdziła.

- Reklama -

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że członkostwo gminy Goraj w wartym w sumie 220 mln zł projekcie wisi na włosku.

Mowa tutaj o  Związku Powiatowo – Gminnym  pod nazwą „Roztoczański Związek Powiatowo – Gminny”, który tworzy 18 samorządów, w tym powiaty i gminy.  Jest  to projekt budowy ścieżek rowerowych od Kraśnika po Tomaszów Lubelski, na realizację którego zaplanowano 220 mln zł. Inwestycja ma być uzupełnieniem Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza i ma przyczynić się do podniesienia „atrakcyjności rowerowej” południa Lubelszczyzny.

Pierwotnie trasy ścieżek przebiegać miały również przez miejscowość Gilów w gminie Goraj. Na początku października dowiedzieliśmy się od mieszkańców gminy Goraj, że ścieżka, która przebiegać miała przez Gilów, pobiegnie inną trasą. Mieszkańcy Gilowa, którzy już zdążyli ucieszyć się z nadchodzącej inwestycji, poprosili nas o zweryfikowanie tej informacji.

Pisaliśmy o tym TUTAJ

18 października  w Tomaszowie Lubelskim miało miejsce II posiedzenie Zarządu Roztoczańskiego Związku Powiatowo-Gminnego. Na spotkaniu poruszony został temat ostatecznej akceptacji przebiegów tras przez Członków Zarządu, a przedstawiciele Powiatu Biłgorajskiego potwierdzili lokalizacje inwestycji.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jaka decyzja zapadła w sprawie gminy Goraj?

-Gmina Goraj uczestniczy jako partner w projekcie ,,Rowerowe Roztocze. Drogi pieszo-rowerowe w obszarach miejskich” oraz będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji projektowej na zgłoszony odcinek łączący ul. Kościelną z DW 835   odpowiada Łukasz Kowalczuk Inspektor ds. Komunikacji Medialnej i Promocji w Starostwie  Powiatowym  w Biłgoraju

 

Kowalczuk dodaje, że przedstawiciele Powiatu Biłgorajskiego potwierdzili ostateczne lokalizacje inwestycji przy drogach powiatowych.

 

-Planowana jest realizacja ponad 19 km dróg dla pieszych i rowerów na trasach licznie uczęszczanych przez rowerzystów tj. Szozdy – Zwierzyniec, Tereszpol – Górecko Stare, Górecko Kościelne, Długi Kąt – Krasnobród. Są to drogi o dużym natężeniu ruchu turystycznego, zwłaszcza w okresie letnim wyjaśnia Łukasz Kowalczuk

 

Inspektor ds. Komunikacji Medialnej potwierdza również, że ścieżki rowerowej w ramach tego programu nie będzie:

-W miejscowości Gilów bardziej wskazana jest budowa chodnika (o szerokości 1,8 – 2 m) niż dróg pieszo-rowerowych, które ze względu na swoje parametry techniczne (szerokość wraz ze skrajnią min. 4 m) wymagałyby ingerowania w zagospodarowane działki prywatne sąsiadujące z drogą w tym przesuwania ogrodzeń. Zgłaszana droga dla pieszych i rowerów od Gilowa w kierunku Podlesia nie miałaby kontynuacji po stronie powiatu zamojskiego (urywa się w polach) – wyjaśnia Kowalczuk.

 

Foto: zdjęcie poglądowe/Google Maps

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.