Jedenaście razy na podium

Druga runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbyła się 10 kwietnia  w Zamościu. W zawodach wystartowało 168 zawodników z 13 klubów naszego województwa. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się nasi 11 i 12-letni przedstawiciele.

„Spartanie” aż jedenaście razy stawali na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym jego stopniu. Biłgorajanie wygrali w ten sposób ranking medalowy, jednak w klasyfikacji punktowej zajęli drugą pozycję, nieznacznie ustępując pola lubelskiemu Olimpijczykowi 23. Po dwóch rundach Sparta zajmuje drugie miejsce, należy przypomnieć, że w dwóch  poprzednich latach wygrywała całą ligę.

Najlepszym zawodnikiem drugiej rundy okazał się nasz przedstawiciel Marcel Jonczak, który wygrał dwa swoje starty (50 metrów stylem dowolnym i grzbietem). Świetnie w Zamościu zaprezentował się Kornel Kulanin. Zdecydowanie tryumfował na 100 m motylkiem oraz był drugi na 50 m dowolnym. Trzeci z muszkieterów Michał Giruć, również dwukrotnie był w czołowej trójce, stając na drugim miejscu podium na 100 m motylkiem oraz był trzeci na 50 m grzbietem. Wśród dziewcząt znakomicie wystartowały Patrycja Pieczykolan i Liliana Staroń. Odpowiednio zajęła pierwsze i drugie miejsce na 50 m motylkiem. Nie zawiodła Hanna Staszczak, która była druga na 50 m stylem grzbietowym oraz trzecia na 100 m stylem motylkowym. Na koniec świetnie zaprezentowała się nasza sztafeta 4×50 m stylem zmiennym chłopców (Kulanin, Grasza, Jonczak, Giruć), zdecydowanie wygrywając swój start. Trenerem młodszej grupy jest Paweł Łukaszczyk.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Lublinie dopiero po wakacjach. Już za tydzień GP Małopolski w Oświęcimiu, a za dwa tygodnie planowany jest wyjazd do Warszawy. Obydwie imprezy będą rozgrywane na długiej 50-metrowej pływalni. Rocznikowe MP juniorów, które odbędą się w lipcu, również przeprowadzone będą na długim basenie.