- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny otrzymał dotację

Prawie 2 mln zł otrzymała gmina Potok Górny jako jedyna gmina z powiatu biłgorajskiego w ramach programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie otrzymał też samorząd powiatu.

- Reklama -

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Pozyskiwanie środków zewnętrznych ma kluczowe znaczenie. To dzięki nim powstaje większość inwestycji w naszej gminie, do których nie musimy dokładać tyle z własnego skromnego budżetu, a przez to możemy wykonać ich więcej – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

Fundusz pozwoli realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać, żeby prowadzić zaplanowane inwestycje. Samorządy odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych, dlatego wsparcie dla inwestycji lokalnych to również impuls rozwojowy dla całego kraju.

- Reklama -

Nasza gmina otrzymała blisko 2 mln zł, które w całości zostaną przeznaczone na zaplanowaną inwestycję – dodaje wójt.

W drugiej transzy programu RFIL gmina Potok Górny otrzymała dokładnie 1 804 845,17 zł, które zostaną przeznaczone na budowę i przebudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Jasiennik Stary oraz Kolonia Malennik.

~Kuliński Michał

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Mariusz mówi

  Oj oj oj jedna jaskółka wiosny nie czyni. Trzeba czegoś wiecej.

 2. Roman mówi

  A ja gdzies słyszłam, że z tym wodociagiem to tak cudownie bedzie. Bo maja połaczyc wodociag spod Szyszkowa z wodociagiem z Lipin. I zamiast wybudowac kolejne ujecie wody dla Jasiennika Starego i Malennika to te dwa ujecia maja zasilac cała gmina. I gdyby jakas awaria to cała gmina bez wody. Czy to bedzie dobre dla mieszkanców. Niech sie Rada Gminy wypowie bo co my mieszkancy mozemy. A taka Rada moze wiele oj wiele jesli zechce.
  Inna sprawa to jakosc wody z Lipin a jakosc wody z Szyszkowa. oczywiscie ta woda z Szyszkowa jest lepsza o wiele. Jak połącza wodociagi to sie woda wymiesza i bedziemy pic te lure z Lipin jak swoja woda. A Li[piany beda mieli lepsza o wiele. Moze dlatego włąsnie chca połączyc te wodociagi. Bo chyba nie z z zazdrosci ze szyszkowiany i potoczany maja lepsza woda a lipiany gorsza. To by było nieetyczne raczej. A tak przy okazji dostawki wodociagu połaczy sie wszyskow jedna całosc i bedzie git. No tego to chyba Nasz Rada Gminy nie wymysliła? Ciekawe kto wpadł na taki iscie genialnie szatanski pomysł? Musi miec łeb nie od parady na szyji.
  No i czy moze my sie spodziewac wiecej takich genialnych pomysłow. przydałoby sie bo ostatnio cos zastój był. Ale ale ruszyła budowa drogi z lipin do Jedlinek. Nie wiadomo w sumie po co? Lepiej by jakis chodnik wybudowali albo i dwa a tak bedzie kolejny asfalcik w lesie. Jedlinka to jednak ma szczescie. jeden asfalcik pod lasem juz ma z jednej strony wiochy to teraz bedzie miał drugi. No cudownie wrecz sie to zapowiada.

 3. Romulus mówi

  O jak wspaniale i cudownie. W koncu w tej najbiedniejszej gminie w Polsce zacznie cos sie dziac. A potrzeb jest wiele. Wiec na poczatek zapewne wybuduja hodnik w Potoku Górnym i sasiednich wioskach zeby ludzie mogli bezpiecznie sie poruszac. W tych których nie ma jeszcze chodnika oczywiscie.
  W Potoku Górnym wybuduja boisko piłkarsie dla młodziezy zeby miała gdzie piłke kopac.
  Wymienia oswietlenie uliczne bo to co jest to albo działa albo i nie.
  Wybuduja hale widowiskowo -sportowa zeby młodziez w zimie miała gdzie piłke klopac.
  Wybuduja siłownie do cwiczen bo na tych co powstały to nikt nie cwiczy gdyz sie nie da.
  Wybuduja basen. Wiadomo droga inwestycja ale dzieki niemu zadbam,y o zdrowie obywateli i zycie bo młodzi naucza sie pływac a starsi beda mogli poprawiac kondycje.
  Połoza nowy dywanik na drogach bo niektóre juz sie rozsypuja,
  Wybuduja nowa droga z lipin do Jedlinek chociaz mieszkancy tej wspaniałej wioski nie sa za. I jak skonczy sie ten spór dowiemy sie niebawem.
  I najwazniejsze wybudowac wspaniała piekna droga z gminy prosto do koscioła i ja oswietlic lampami ledowymi. Po co zapyta ktos? A po to zeby była widoczna z innych gmin. Po to ze Potok Górny zwany w przeszłosci Wielkim miał własna droga oswietlona lampami led biegnaca przez pola która widoczna jest z bardzo bardzo daleka. Innych powodów nie zauważono. Ups pomyłka ma ja byc jeszcze trzy parkingi. Pierwszy pod gmina drugi na wyspisku smieci a trzeci pod kosciołem tyz oświetlone. Ale po co to nie wiadomo i nikt tez sie nawet nie domysla.
  Ale mimo wszysko i tak wspaniale jest bo cos zaczyna sie dziac. Po tym niefortunnym wycieciu drzew dookoła gminy zakonczonym skarga nic sie nie działo w gminie. Doslownie i wprzenosni nic. Cisza jak makiem zasiał. W sasiedniej gminie Biszcza to włodarz zeby podniesc swoja ogladalnosc to nawet zaspiewał przesmiewczo to przesmiewczo o kobietach ale jednak. A włodarz w Potoku Górnym?>?
  Nie zaspiewał nawet. No nie zaśpiewał i juz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.