karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Labirynty świata podwodnego

Dziewczęta z pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”. Tegoroczna edycja zatytułowana została LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO. Organizatorem imprezy jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

- Reklama -

Na konkurs napłynęło 396 prac plastycznych z 50 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 180 prac z 47 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych przyznało 25 nagród równorzędnych oraz 45 wyróżnień.

Anna Pecka, lat 8

Nagroda w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki przyznana została ośmioletniej Annie Pecka. Wyróżnienia w tej samej kategorii zdobyły prace Lilianny Obszyńskiej (lat 9) i Małgorzaty Krukowskiej (lat 14).

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się dwie prace z biłgorajskiej placówki. Ich autorkami są dziewięciolatki: Julia Furmanek i Julia Machnowska. Julia Machnowska jest wychowanką Renaty Sochy, zaś pozostałe laureatki pracują pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

Wyróżnienie Małgorzata Krukowska, lat 14

- Reklama -

Na obrazach stworzonych przez te młode artystki możemy podziwiać piękno podwodnych zwierząt i roślin, o fantastycznych kształtach i barwach. Nagrodzona praca Ani Pecki to zestawienie kilku technik. Ryby i stworzenia morskie zostały wykonane metodą wydrapywanki. W tle Ania użyła farb akrylowych i pasteli olejnych. Ciekawym elementem uzupełnienia przestrzeni są formy odbite za pomocą foli bąbelkowej. W pozostałych pracach także widzimy podobne zabiegi artystyczne, jedynie praca Małgosi Krukowskiej to obraz namalowany techniką farby akrylowej. Jednak praca została namalowana bardzo cienkimi warstwami farby, niemal jak w technice akwarelowej.

Z powodu pandemii wernisaż wystawy pokonkursowej nie mógł się odbyć w siedzibie Galerii. Nagrodzone prace będzie można oglądać na stronie MDK Śródmieście we Wrocławiu i na Facebooku. Oprócz zdjęć przedstawiających prace nagrodzone, znajdą się także zdjęcia przedstawiające aranżację całej wystawy we wnętrzach Galerii.

Wyróżnienie Lilianna Obszyńska, lat 9
Wystawa Julia Furmanek, lat 9

AMŚ.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.