- Reklama -

- Reklama -

Jak zrzucić zbędne kilogramy i mieć płaski brzuch

Dobrze prezentująca się sylwetka i płaski brzuch jest pragnieniem wiele osób - nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Niestety jednak nic samo nie przyjdzie, więc chcąc móc pochwalić się świetnie wyglądającym ciałem trzeba sobie najpierw na nie zapracować. Wprawdzie jest to proces wymagający czasu i rzetelnego podejścia do tematu, ale w zasięgu ręki każdego. Co więcej, w wielu przypadkach nie jest to jedynie sezonowe dbanie o sylwetkę, a całkowita zmiana dotychczasowego życia. Zatem jak pozbyć się nadprogramowych kilogramów i dobrze wyglądać?

- Reklama -

Co jest najważniejsze podczas odchudzania

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić odpowiedniemu odżywianiu. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, odchudzanie wcale nie musi od razu oznaczać głodówki. Często wystarczy jedynie zmiana menu na takie, które dostarcza więcej wartości odżywczych, jest bardziej sycące i pozbawione pustych kalorii.

Druga kwestia, której nie warto zaniedbywać, jeśli zależy nam na płaskim brzuchu, to odpowiednia aktywność fizyczna. Pozwoli ona nie tylko spalać tłuszcz, ale również podkręci metabolizm, dzięki czemu będziemy mogli nawet zjeść więcej nie przybierając jednocześnie na wadze.

Jak powinna wyglądać dieta odchudzająca

Cele sylwetkowe bywają różne, a więc same diety również. Dlatego, jeśli zależy nam na pozbywaniu się zbędnych kilogramów musimy ułożyć sobie dietę odchudzającą, która cechować się będzie deficytem kalorycznym. Oznacza to tyle, że ilość energii dostarczanej wraz z pożywieniem musi być mniejsza od tej, którą wykorzystujemy w ciągu dnia. Dlatego pierwszym krokiem powinno być określenie zapotrzebowania kalorycznego, dzięki czemu dowiemy się ile kalorii powinny mieć nasze posiłki.

Wykorzystać do tego możemy gotowe wzory na obliczanie zapotrzebowania lub samemu je określić, jeśli regularnie kontrolujemy wagę i pamiętamy spożywane ostatnio posiłki wraz z ich gramaturą. Więcej informacji na temat układania diety odchudzającej znaleźć można na stronie: https://pomocnikodchudzania.pl/dieta-odchudzajaca/.

- Reklama -

Gotowe plany dietetyczne

Dietę można ułożyć sobie samodzielnie bazując na informacjach dostępnych w internecie oraz wiedzy własnej, ale nie każdy ma na to czas lub ochotę. Takie osoby mogą zdecydować się na indywidualne plany dietetyczne, które uwzględnią zapotrzebowanie oraz cel. Układane są przez specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień, więc mamy pewność, że ułożona zostanie prawidłowo – z uwzględnieniem makro i mikroelementów. Jest to bardzo ważne, aby dieta nie była gotowcem z internetu, a dostosowana do konkretnej osoby.

Jeśli już ktoś zdecyduje się na zakup gotowego planu treningowego, to pozostaje jeszcze kwestia wyboru firmy, która się tym zajmuje. Wybór mamy naprawdę spory, więc często decydują niuanse, które sprawiają, że dana oferta jest dla nas atrakcyjniejsza. Jednak jedną z lepszych w obecnej chwili ma z pewnością Fabryka Siły, która może pochwalić się naprawdę dobrą aplikacją mobilną, której brakuje konkurencji, a do tego przystępną ceną oraz świetnym kontaktem z klientem. Opinie na jej temat przeczytać można choćby na stronie: https://pomocnikodchudzania.pl/fabryka-sily-opinie/.

Jaką aktywność fizyczną wybrać?

Drugą kwestią, która znacznie wspomaga odchudzanie jest odpowiednia aktywność fizyczna. Jeśli zależy nam jedynie na zrzuceniu brzucha, to najlepiej sprawdzą się treningu typu cardio, czyli bieganie, jazda rowerem, czy intensywne ćwiczenia typu tabata. Zaś, jeśli poza szczupłą sylwetką chcemy pochwalić się kaloryferem na brzuchu, to niezbędne będą również treningi pozwalające rozbudować odpowiednie mięśnie. Wprawdzie najlepszym wyborem byłaby siłownia, gdzie poza brzuchem możemy trenować również wszystkie inne partie, ale i trening domowy świetnie zdaje egzamin nawet przy minimalnej ilości sprzętu, a nawet jego braku.

Podsumowanie

Zrzucenie brzucha to nie jest kwestia tygodnia – na to potrzeba czasu, Dlatego, jeśli chcemy to zrobić przed jakimś konkretnym wydarzeniem, warto zacząć od razu, bez zbędnej zwłoki. Dzięki temu cały proces będzie lepiej przemyślany i przede wszystkim zdrowszy, gdyż zbyt szybka utrata kilogramów źle wpływa nasz organizm.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kuba mówi

    Ja kupiłem bieżnie z geekbuying.pl i będę biegać i truchtać w każdej wolnej chwili. Zobaczymy co z tego będzie 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.