Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Koszt wydruku książki – od czego zależy?

Wydruk materiałów to dziś powszechna praktyka, która wynika z potrzeb reklamowych, informacyjnych oraz rozrywkowych. Wydruk książki kojarzy nam się z sytuacją ,kiedy autor powieści chce ujrzeć swoje dzieło w wersji papierowej z ładną okładką i w przyjaznej dla czytelnika formie. Oczywiście, część osób rzeczywiście drukuje swoje książki w celu zbierania opinii od znajomych lub po prostu wypuszczenia jej do sprzedaży. Drukowanie książek, a zwłaszcza pojedynczych egzemplarzy jest jednak popularne również wśród firm, bowiem w taki sposób najwygodniej przedstawić zebraną wiedzę, informacje czy zbiór treści skierowanych do pracowników i klientów. Niezależnie od tego, czy w książce znajduje się powieść, zbiór przepisów dla pracowników, czy też instrukcja obsługi dla Klientów, zawsze warto sprawdzać ceny wydruków i porównywać oferty drukarni dostępnych na rynku. Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając drukarnię? Od czego tak naprawdę zależy cena druku książki? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

- Reklama -

Wydruk książki – druk cyfrowy czy offsetowy?

Ostateczna cena wydruku książki zależy od kilku istotnych kwestii taki jak chociażby wybrana metoda drukowania. Offset jest idealnym wyborem, gdy chcemy zamówić kilkadziesiąt czy kilkaset sztuk działa, bowiem w tym przypadku cena wydruku zmniejsza się wraz z rosnącą liczbą stron. Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak możliwości wprowadzenia poprawek w poszczególnych egzemplarzach. Jeżeli chcesz zamówić kilka sztuk materiałów, zdecyduj się na cyfrowy druk książek, który pod względem jakości niewiele różni się od offsetu, a z pewnością wyjdzie taniej.

urząd MArszałkowski projekt

Ilość stron w książce i procent ich zadrukowania

Na cenę wydruku materiałów wpływ ma również ilość stron poszczególnych egzemplarzy, a chyba jeszcze ważniejszy jest procent ich zadrukowania. Im więcej tuszu i kolorów trzeba będzie użyć, tym wyższy będzie koszt. Dlatego właśnie drukowanie książki pełnej kolorowych ilustracji będzie wiązało się z wyższą ceną niż wydruk powieści nie zawierającej obrazków.

Wybrany gatunek papieru

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Profesjonalna drukarnia książek z pewnością zaproponuje Ci kilka rodzajów papieru na którym wydrukowana ma być Twoja książka. Z reguły najtańszym rozwiązaniem jest papier ekologiczny, który wytwarzany jest z makulatury. Nie słynie on z najwyższej estetyki, bowiem ma szarawy lub jasnobrązowy odcień, ale dla fanów zero waste to świetny wybór. Druk książek na białym, klasycznym papierze to propozycja ze średniej półki cenowej, zaś najdroższym rozwiązaniem będzie papier ozdobny.

Format wydruku

Wbrew pozorom, książka do druku nie musi wcale być opracowana w zeszytowym formacie A5. Wiele drukarni oferuje również format A4, który świetnie sprawdza się w przypadku encyklopedii czy instrukcji lub tak zwany format kieszonkowy. Ten jednak jest rzadko wybierany ze względu na trudność przeczytania małych literek.

Okładka do książki

Książka do wydruku powinna być opatrzona stosowną okładką informującą co znajduje się na kolejnych kartkach papieru. Najtańszym rozwiązaniem jest miękka okładka, która sprawdza się zarówno w cienkich jak i grubych książkach, ale jest mniej atrakcyjna wizualnie dla wielu osób. Do albumów czy folderów firmowych lepiej nada się twarda okładka ze stosownymi zdobieniami. Koszt samej okładki to jedno, ale jeśli nie posiadasz własnego projektu, będziesz musiał dopłacić jeszcze za opracowanie wyglądu graficznego wybranej okładki.

Ile może kosztować wydruk 1 książki?

W przypadku, gdy zlecenie opiewa na kilkaset sztuk, wydanie jednej książki może kosztować od 2 do 10 zł. Jeśli jednak mowa o wydruku niskonakładowym koszt może wynieść nawet 20-30 złotych. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z ofertami drukarni, bowiem wiele z nich oferuje wydruki w bardzo atrakcyjnych cenach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.