RK detailing

- Reklama -

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem?

Jeśli szukasz pierścionka, który chcesz podarować swojej ukochanej na zaręczyny albo z innej okazji, musisz wybrać nie tylko odpowiedni model, ale i rozmiar. Tylko jak zmierzyć go przed zakupem?

Możesz zmierzyć obwód albo szerokość palca

Najlepsze sposoby to te, które są najłatwiejsze. Jeśli chcesz zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem, możesz po prostu sprawdzić, jaki twoja partnerka ma obwód albo szerokość palca. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno wtedy, kiedy chcesz się jej oświadczyć i zależy ci na tym, żeby była to tajemnica, jak i wtedy, kiedy ma być to zwykły prezent i możesz jej o nim powiedzieć, ale wybór chcesz pozostawić sobie.

Obwód palca możesz zmierzyć swojej partnerce tasiemką albo sznurkiem. Jeśli ma być to pierścionek zaręczynowy, najlepiej zrób to w momencie, w którym będzie spać. Pamiętaj tylko, żeby zmierzyć obwód odpowiedniego palca. Dla przypomnienia, pierścionki zaręczynowe nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Żeby dobrze zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem owiń przygotowany materiał wokół palca, tuż przy jego nasadzie. Później wynik porównaj z tabelą jubilerską.

Jeśli chodzi o szerokość, tę najłatwiej zmierzyć za pomocą suwmiarki. Jeśli będziesz operował narzędziem dość delikatnie, również nie powinieneś mieć kłopotu z tym, żeby zmierzyć palec w trakcie snu. W przypadku, kiedy będziesz posługiwał się suwmiarką, również pamiętaj o tym, żeby przyłożyć ją w odpowiednim miejscu. Co więcej, zwróć uwagę na to, żeby szczęki narzędzia nie przylegały do palca zbyt ciasno. Kiedy otrzymasz już jego średnicę, wystarczy, że sprawdzisz rozmiar za pomocą tabeli jubilerskiej.

Sprawdź: Domowe sposoby, jak zmierzyć rozmiar palca?

- Reklama -

Bezpiecznie będzie sprawdzić go na innym pierścionku

Zmierzyć rozmiar pierścionka możesz również za pomocą innego. Jeśli chcesz zachować to w tajemnicy, możesz pożyczyć go na jakiś czas od swojej partnerki, tylko zadbaj o to, żeby się nie zorientowała. Jeśli chcesz kupić pierścionek zaręczynowy, pamiętaj, żeby do porównania rozmiaru wybrać pierścionek, który nosi na palcu serdecznym. Każdy ma bowiem inny rozmiar.

Kiedy znajdziesz już odpowiedni pierścionek, możesz zmierzyć rozmiar suwmiarką, dokładnie tak jak mierzyłbyś palec, ale możesz też wziąć go do jubilera. Wtedy jednak istnieje większe ryzyko, że twoja partnerka zorientuje się, że go nie ma. W salonach są dostępne specjalne przyrządy, dzięki którym bez problemu można sprawdzić rozmiar pierścionka, a następnie na tej podstawie znaleźć inny, który powinien pasować idealnie.

Oczywiście jeśli zakup nie jest żadną tajemnicą, możesz zabrać wybrankę do sklepu ze sobą. Wtedy też będziesz mieć pewność, że pierścionek będzie na nią pasował. Jeśli jednak planujesz zaręczyny, albo po prostu chcesz zrobić jej niespodziankę, pamiętaj, że w razie czego będziecie mogli go zmniejszyć albo zwiększyć. Oczywiście to nie oznacza, że możesz kupić pierścionek w obojętnie jakim rozmiarze. Chodzi tutaj raczej o niewielką korektę. Z reguły pierścionek można zwiększyć lub zmniejszyć jedynie o 1 albo 2 rozmiary.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.