- Reklama -

Kiedy remont oczyszczalni ścieków?

Od kilku lat mieszkańcy ulicy Krzeszowskiej w Biłgoraju systematycznie zgłaszali problem z roznoszącym się nieprzyjemnym zapachem. Twierdzili, że wszystkiemu winna jest oczyszczalnia ścieków zlokalizowana nieopodal ich posesji.

Od kilku lat mieszkańcy ulicy Krzeszowskiej mówią jedno: w lecie ciężko jest otworzyć okno, ponieważ czuć nieprzyjemny zapach. Konieczny jest kompleksowy remont oczyszczalni. Na to jednak potrzeba milionowych środków. Szacunkowy koszt tej inwestycji to blisko 30 mln zł. Nawet przy uzyskaniu dofinansowania gro środków będzie musiało pochodzić od spółki.

- Reklama -

Temat remontu oczyszczalni ścieków poruszył podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja radny Wojciech Gleń. – Problem ciągnie się latami – stwierdził. Wyjaśnień udzielił burmistrz Janusz Rosłan. Zauważył, że obecnie PGK wykonuje inwestycje z własnych środków, posiłkując się pożyczkami głównie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. – Została wymieniona prasa do osuszania odpadów. To już w jakimś stopniu przyczyni się do modernizacji tej oczyszczalni. Natomiast na kompleksowy remont na razie nie ma dokumentacji – mówił.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.