- Reklama -

Jak używać bębnowej suszarki do ubrań, by nie zniszczyć odzieży?

Automatyczne suszarki do prania coraz częściej pojawiają się w naszych łazienkach. Na taką inwestycję decydujemy się, żeby nie musieć czekać kilkunastu godzin na wyschnięcie prania, a także, by zaoszczędzić miejsce. Prawidłowa obsługa suszarki wymaga jednak pewnej wiedzy. Jak przygotować ubrania do automatycznego suszenia? Jak wyeliminować wszystkie błędy? Podpowiadamy.

Działanie suszarki do prania

Jak działa automatyczna suszarka do ubrań? Urządzenia te dzielimy na modele kondensacyjne i wywiewowe. Czym się od siebie różnią?

Kondensacyjne suszarki do prania wykorzystują działanie pary powstającej wewnątrz bębna, która jest następnie kondensowana, czyli skraplana. W takiej postaci gromadzi się w zewnętrznym pojemniku, który należy opróżniać po każdym użyciu urządzenia.

Z kolei mniej popularne suszarki wywiewowe nie gromadzą skraplanej pary, ale odprowadzają ją na zewnątrz. Z tego powodu nie możemy zastosować ich we wszystkich pomieszczeniach, a wyłącznie w tych, w których rura wychodząca ze sprzętu może zostać podłączona do przewodu kominowego albo innego szybu wentylacyjnego.

Czy suszarka bębnowa niszczy ubrania?

Wokół automatycznych suszarek do ubrań narosło wiele mitów. Główny mówi o rzekomym niszczeniu odzieży przez te urządzenia. Prawdą jest, że do suszarki bębnowej nie możemy wrzucić każdego rodzaju ubrania. Jeśli na metce znajduje się zakaz suszenia (przekreślone koło wpisane w kwadrat), absolutnie nie wkładaj ubrania do bębna suszarki. Może się ono skurczyć czy rozciągnąć, a także mogą powstać na nim zacieki. Kluczem jest dobieranie odpowiedniego programu do konkretnego rodzaju materiałów.

- Reklama -

Jak bezpiecznie suszyć ubrania w automatycznej suszarce?

Jak już wiemy, suszenie w automatycznej suszarce do ubrań może być jak najbardziej bezpieczne. Zobacz, jakich zasad przestrzegać, by cieszyć się idealnie wysuszonymi, miękkimi tkaninami.

  1. Podobnie jak w przypadku prania (https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki.html), przed suszeniem dokładnie przejrzyj wszystkie kieszenie w spodniach czy bluzach. Moneta czy guma do żucia mogą zablokować lub zepsuć urządzenie.
  2. Stosuj się do wytycznych na metkach. Nigdy nie wkładaj do suszarki ubrań, które nie mogą być suszone automatycznie. Przestrzegaj też zaleceń dotyczących maksymalnej temperatury i obrotów.
  3. Nie przeładowuj suszarki. Przestrzegaj maksymalnej wagi odzieży. Zbyt dużo ubrań może spowodować, że nie wszystkie wystarczająco się wysuszą. Bardziej widoczne będą też wszelkie zagniecenia.
  4. Nie susz: staników, czapek z daszkiem, koronkowych ubrań (i tych z elementami koronki),
  5. Jeśli zależy Ci na tym, aby ubrania były jak najmniej pogniecione, susz je przy użyciu niskiej temperatury.
  6. Wybieraj odpowiednie programy. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi Twojego modelu z pewnością dopasujesz program suszarki do rodzaju suszonych tekstyliów.
Szukasz suszarki do ubrań dla siebie? Przed zakupem zwróć uwagę na maksymalny wsad, automatyczne programy (np. dostosowane do różnego rodzaju tkanin), w także klasę energetyczną urządzenia.
* Materiał zewnętrzny

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.