- Reklama -

- Reklama -

Jak sprawdzić czy deweloper jest wiarygodny?

Zakup mieszkania to przedsięwzięcie, którego każdy etap musi być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Największą uwagę warto poświęcić kwestiom bezpieczeństwa transakcji – tylko tak możemy zagwarantować sobie, że moment odbioru nieruchomości nie będzie wiązał się z rozczarowaniem. Weryfikacja wiarygodności dewelopera to najważniejszy krok całego procesu. Jak się za to zabrać i na co uważać?

- Reklama -

Sprawdzanie wiarygodności dewelopera – jak zacząć?

Wiarygodność potencjalnego kontrahenta zaczynamy badać już na etapie zainteresowania danym projektem. Jest to etap, którego nie można pominąć przed podpisaniem umowy deweloperskiej. Jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni, czy mamy do czynienia z podmiotem, któremu można zaufać, należy unikać wszelkich działań zobowiązujących nas do współpracy. Weryfikacji wiarygodności dokonujemy, pozyskując z różnych źródeł informacje na temat dewelopera. Szczególną uwagę poświęcamy jego historii i statusowi prawnemu, danym na temat zrealizowanych przezeń inwestycji i opinią, jaka panuje na jego temat. Dzięki temu dowiesz się, jak podmiot traktuje swoich klientów i czy na pewno otrzymują oni to, za co zapłacili. W badanie uczciwości dewelopera zdecydowanie warto się zaangażować i być gotowym na poświęcenie temu celowi czasu – cenne informacje, które uzyskamy, pomogą nam uniknąć wielu późniejszych nieprzyjemności związanych z dochodzeniem własnych praw, a tym samym strat czasu i pieniędzy.

toyota Yaris

Sposoby na dowiedzenie się, czy deweloper jest uczciwy

Na początku warto dowiedzieć się, kto właściwie stoi za interesującą nas ofertą. Analizujemy takie informacje na temat dewelopera jak jego staż na rynku, doświadczenie i liczba ukończonych i oddanych do użytku inwestycji. Powinniśmy także zwrócić uwagę na dane, które pomogą nam ustalić, czy mamy do czynienia z podmiotem wypłacalnym – mogą to być między innymi sprawozdania finansowe czy wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dobrym pomysłem będzie również złożenie w ZUS lub US podania o uzyskanie zaświadczenia, które mogłoby potwierdzić, że dana firma nie jest obciążona zaległymi składkami lub innymi opłatami.

Zapoznajmy się z opinią na temat dewelopera. Szczególnie warta uwagi będzie ta pochodząca od jego klientów oraz lokatorów wybudowanych przezeń mieszkań. Opinii możemy poszukiwać w Internecie, na różnego rodzaju forach branżowych, mediach społecznościowych, lub w prasie. Jeśli mamy taką możliwość, przeprowadźmy skrupulatny wywiad środowiskowy – nawiążmy kontakt z klientami i mieszkańcami zrealizowanych inwestycji. Mogą oni odpowiedzieć na nasze pytania, opowiedzieć o przebiegu transakcji lub swoich doświadczeniach z użytkowania lokalu. Szczególnie dobrym pomysłem może być odwiedzenie któregoś z wybudowanych przez podmiot obiektów i ocena jego aktualnego stanu. Uwagę powinniśmy zwrócić na otoczenie budynku, jakość użytych materiałów oraz czy w obecnych na terenie inwestycji obiektach nie występują wady konstrukcyjne.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak znaleźć wiarygodnego dewelopera?

Pamiętajmy, że wszelkie wątpliwości powinniśmy także konsultować z samym podmiotem – wiarygodny deweloper nie będzie szczędził informacji na temat swoich inwestycji. Uczciwa i dbająca o klienta firma dołoży wszelkich starań, by wśród nowych potencjalnych klientów móc poszczycić się wysoką jakością konstrukcji oraz wygodą i funkcjonalnością wybudowanych mieszkań. Wszystkie te cechy posiadają projekty realizowane przez zespół Republiki Wnętrz. Więcej informacji na temat tego dewelopera można znaleźć na stronie https://republikawnetrz.pl/o-nas/.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.