- Reklama -

- Reklama -

Jak pracują radni?

Transmisje obrad rady gminy, sporządzenie imiennych wykazów głosowań oraz składanie na piśmie interpelacji radnych i publikowanie ich na stronach internetowych gmin to tylko niektóre zmiany, wprowadzone przez nowe przepisy dotyczące funkcjonowania samorządu. Zmiany można zauważyć także w gminie Biszcza.

- Reklama -

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Biszcza zamieszczono wykaz pytań radnych oraz odpowiedzi na te pytania? To skutek zmian, które wprowadzono w funkcjonowaniu samorządów. Nowe przepisy nakładają obowiązek m.in. transmitowania sesji rady gminy, publikowanie imiennych wykazów głosowań oraz zapytań radnych i odpowiedzi na te pytania.

Co nurtuje radnych w gminie Biszcza? Z opublikowanych dokumentów możemy wyczytać, że radni interesują się stanem dróg. Zapytania takie złożył radny gminy Biszcza Krzysztof Krzywiński. Pytał on o remonty kilku dróg gminnych i drogi powiatowej. Radna Agnieszka Buła złożyła interpelację dotyczącą zakrzaczenia przy gminnej drodze i zamulenia przepustu.

Radnych interesuje także zasadność wydatków z gminnej kasy. Radny Jerzy Mazurek pytał o cel przeznaczenia blisko 60 tys. zł na wydatki bieżące oraz o wypłaty diet radnych.

Natomiast radny Mieczysław Stangret w swojej interpelacji pytał o ilość gruzu zakupionego na potrzeby sołectw, jakie firmy zewnętrze wykonały usługi przy rozwożeniu i równaniu tłucznia oraz w jakim pokoju znajdują się związane z tą usługą faktury. Radnego interesowało także „ile na funduszu sołeckim zarobiła gminna koparka”.

- Reklama -

Transmisje z obrad Rady Gminy Biszcza można obejrzeć w Interencie:

 

Natomiast zapytania radnych i odpowiedzi na nie dostępne są na stronie internetowej BIP urzędu:

https://ugbiszcza.bip.lubelskie.pl/index.php?id=364&p1=szczegoly&p2=1336980

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.