Historyczny sukces biłgorajskich pływaków

Sukces pływaków RWKS Sparta Biłgoraj. Sukces i historyczne podium dla sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym chłopców. W Ostrowcu Świętokrzyskim biłgorajanie zdobyli pierwszy medal w sztafecie, dla swojego klubu.

Spartanie w składzie Marcel Jonczak, Michał Giruć, Kornel Kulanin i Mateusz Grasza zdobyli pierwszy medal w sztafecie dla swojego klubu.

-Przed naszą reprezentacją uplasowały się kluby z Warszawy, a na kolejnych miejscach pływacy z Krakowa, Bydgoszczy i Poznania. Wśród tych dużych miast pojawił się Biłgoraj i 0,41 sekundy przesądziły o zdobyciu brązowego medalu – informuje Sparta Biłgoraj.

urząd MArszałkowski projekt

Łącznie biłgorajscy pływacy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat zdobyli 5 medali, w tym ten najcenniejszy złoty Marcela Jonczka. RWKS Sparta został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w statystyce medalowej na 169 startujących klubów.