- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Gruntowny remont magistratu

Dotychczasowy wygląd budynku Urzędu Miasta Biłgoraj nie zachwycał estetyką. Niebawem zyska nowe oblicze. Prowadzona jest jego termomodernizacja oraz przebudowa wejść do budynku.

- Reklama -

Obecny budynek Urzędu Miasta pamięta czasy minionej epoki. Plac wokół pięknieje, dzięki trwającej rewitalizacji Śródmieścia. Również budynek zmienia swoje oblicze. Przechodzi on termomodernizację. Dodatkowo montowane są windy, aby ułatwić dostęp do magistratu osobom niepełnosprawnym.

Cały remont współfinansowany jest z kilku źródeł. Termomodernizacja, a więc zadanie „Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta Biłgoraj” współfinansowane jest ze środków unijnych. Trwa również modernizacja wejść do budynku Urzędu Miasta.

W ramach zadań wykonane zostaną prace termomodernizacyjne budynku Urzędu Miasta Biłgoraja, gdzie przebudowane zostaną wejścia do budynku, zostanie wybudowany także dźwig osobowy przy wejściu do sali konferencyjnej. Realizacja inwestycji ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynku oraz poprawę jego dostępności – informuje burmistrz Janusz Rosłan. 

Samorząd pozyskał również 150 tys. zł (środki PFRON) na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych (zamontowanie windy).

Zakres prac termomodernizacji obejmuje między innymi przebudowę dachu, wymianę okien, docieplenie ścian zewnętrznych oraz fundamentów. Odnowione będą frontowe schody wejściowe i rampy dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowane zostanie zadaszenie nad wejściem głównym do budynku. Elewacja swoją kolorystyką będzie nawiązywała do fasady budynków wybudowanych w ramach rewitalizacji Placu Wolności, znajdujących się po jego zachodniej stronie.

- Reklama -

Na tarasie znajdującym się po południowej stronie budynku zostanie wykonana nowa posadzka i schody zewnętrzne. W ramach zadania planuje się także montaż i uruchomienie kompletnego węzła cieplnego wraz z automatyką i instalacją z możliwością monitoringu i zarządzania energią oraz modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Celem termomodernizacji budynku jest zmniejszenie strat ciepła i wartości rocznego zapotrzebowania na energię, co w istotny sposób przyczyni się do obniżenia kosztów ogrzewania.

red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.