- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rada stoi murem za wójtem

Pod koniec czerwca odbyła się sesja absolutoryjna. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta.

- Reklama -

Najważniejszym punktem sesji, która odbyła się 30 czerwca, było przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za zeszły rok i udzielenie wójtowi absolutorium. Radni decyzję tę podjęli jednogłośnie.

Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania naszego samorządu. Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wymaga skrupulatności, rozwagi i dużej wiedzy. Na sukces, jakim jest otrzymanie absolutorium, składa się praca wielu osób, które działają w strukturach Urzędu Gminy i poszczególnych jednostek. Należą im się duże słowa uznania i podziękowania – mówi Antoni Łukasik, wójt gminy Goraj.

- Reklama -

Warto zaznaczyć, że ubiegłoroczny budżet zamknął się dochodami w kwocie blisko 24 mln zł. Wydatki zostały zrealizowane na poziomie 22 mln 398 tys. zł. Jest to największy budżet w historii gminy. Do najważniejszych zrealizowanych inwestycji należy zaliczyć m.in.: ukończenie termomodernizacji wraz z rozbudową budynku Urzędu Gminy, montaż instalacji fotowoltaicznych, rozpoczęcie robót remontowych przy rewitalizacji budynku i placu GOK, wykonanie placu zabaw przy przedszkolu w Goraju” remont świetlicy w Zastawiu, zakup sprzętu dla jednostki OSP, wykonanie we współpracy z samorządem powiatu biłgorajskiego odcinka drogi asfaltowej w Gilowie, utwardzenie bądź remont istniejącej już nawierzchni ponad 5 km dróg gminnych.

Wójt podziękował Radzie Gminy Goraj na czele z przewodniczącym, skarbnik Dorocie Hawryło, sołtysom, jednostkom pomocniczym oraz wszystkim pracownikom Urzędu za współpracę. Dziękował również posłom, władzom starostwa oraz dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych. – Dobre wykonanie budżetu to sukces nie tylko władz gminy, ale również wszystkich osób zaangażowanych w jego realizację – mówił.

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. ja mówi

  Wójt zrobił minę jak komendant LASSARD w Akademii Policyjnej w czasie wręczania nominacji.

  Dokonał wyczynów gospodarczych jak Palestyńczycy na pustyni…………………………………………….

 2. grupa mówi mówi

  Mur to cała rada i pupile ,którzy na niczym się nie znają.Wstydu nie mają ostatnie miejsce w całym
  powiecie pod względem dochodów na osobę,ale na pokazówkę bukietową i nagrody dla pociotków to stać.
  Nic dziwnego że finanse rozliczone no bo taką sumę do rozliczenia która zostanie po wszystkich
  profitach to dzieci z średniej szkoły rozliczą. Tą gminą powinna zająć się porządna kontrola,tyle wyrzuconych publicznych pieniędzy a radość z nich nie schodzi i samo uwielbienie.

 3. Matylda mówi

  A gdzie ten mur?? Bo jakos na zdjeciach go nie było:)

 4. de Vois of Goraj mówi

  Brawo ,tym bardziej że wkrótce Goraj stanie się miastem. Co prawda miastem bez posterunku Policj( totalna samowolka z parkowaniem , nocnymi burdami w parku, wyścigami po ulicach wsi) i, z lampami ulicznymi świecącymi dwie godziny na dobę, bez zasięgu sieci GSM ( proekologiczni radni blokujący budowę nadajników), z drogą polną w centrum miasta, dziurawej drodze przy Kościele, biblioteką gminną czynną czasami, bezużytecznym GOK ( wkrótce MOK) ,ośrodkiem zdrowia wirtualnym czy tam telefonicznym, z drogami rowerowymi o długości 200m, …….nie chce mi sie dalej wymieniać bo to pomoże tyle co kusioł w RG Goraj ale podsumowując : Lepsza dobra wieś niż gówniane miasto………………..

Zostaw odpowiedź