kolportaż baner główny

Grad medali biłgorajskich pływaków

Bardzo dobry występ biłgorajskich pływaków w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Zawody odbyły się w Lublinie. Biłgorajanie zdobyli łącznie 39 medali w tym 14 tych najcenniejszych.

RWKS Sparta Biłgoraj zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej plasując się tuż za SP5 Lublin i faworytami imprezy – AZS UMCS Lublin.

Na podium w klasyfikacji na najlepszego zawodnika znaleźli się również nasi przedstawiciele. W swojej kategorii najlepszy okazał Marcel Jonczak, a na trzecim miejscu podium uplasował się Michał Giruć. Mistrzami województwa oprócz wyżej wymienionych zostali również Paweł Bury i Kornel Kulanin. Wśród medalistów znaleźli się: Julia Duńko,  Hanna Staszczak, Martyna Łyczak, Patrycja Pieczykolan,  Nataniel Kobak i Mateusz Grasza.