- Reklama -

- Reklama -

Gamingowy laptop vs gamingowy PC – co wybrać?

Przez lata gracze mogli wybrać dla siebie wyłącznie komputer stacjonarny. Oferta laptopów była bowiem ograniczona do sprzętów o uniwersalnym lub biznesowym przeznaczeniu. Upowszechnienie notebooków spowodowało, że pojawiły się wśród nich modele gamingowe. Czy warto je wybierać? Jakie są różnice pomiędzy gamingowymi laptopami i komputerami dla graczy?

- Reklama -

Laptop do gier – hit czy kit?

Niektórzy gracze sceptycznie podchodzą do laptopów gamingowych, jednak są one ciekawą alternatywą dla komputerów stacjonarnych. Atutem laptopów jest mobilność. Można korzystać z nich w czasie podróży, w samolotach, a także poza domem w miejscach publicznych. W domu nie trzeba tworzyć stanowiska komputerowego, gdyż laptop można ustawić nawet na kuchennym stole lub położyć na kolanach, gdy siedzi się na kanapie.

toyota Yaris

Zapoznaj się z modelami laptopów do gier: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-do-gier

Laptop do gier jest polecany zwłaszcza dla osób, które sporo czasu spędzają poza domem lub nie mają własnego mieszkania. Sprzęt umożliwia im prowadzenie rozgrywki z dowolnego miejsca bez konieczności podłączania laptopa do prądu. Bateria wytrzymuje bez ładowania nawet kilka godzin. Dzięki temu gamingowy laptop zapewnia rozrywkę przez całą podróż pociągiem lub w trakcie lotu samolotem.

Jakie są minusy laptopów gamingowych?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Gracze narzekają na brak możliwości rozbudowania sprzętu i jego modyfikacji. Niewiele notebooków jest przystosowanych do wymiany kart graficznych lub dołożenia dodatkowych kości pamięci RAM. W większości modeli użytkownik może korzystać jedynie z układów, które fabrycznie zamontowano w laptopie. Jest to spore ograniczenie dla graczy profesjonalnych i miłośników najnowszych tytułów, którzy regularnie sięgają po premierowe gry.

Jakie są plusy i minusy komputerów stacjonarnych?

Komputery stacjonarne są cenione przez graczy ze względu na możliwość stworzenia samodzielnej konfiguracji sprzętu. Gracz może wybrać dla siebie odpowiedni dysk twardy, procesor, kartę graficzną i system chłodzenia odpowiadający jego potrzebom. Przy wybieraniu części może uwzględnić również budżet, by stworzyć jak najwydajniejszy sprzęt do gier za konkretną kwotę.

Zaletą komputera stacjonarnego dla gracza jest możliwość modernizacji sprzętu w przyszłości. Jeśli wydajność PC spadnie, obudowa jednostki bez trudu pomieści nowe podzespoły, dodatkowy dysk twardy lub wiatrak chłodzący procesor. Dzięki temu komputer gamingowy daje więcej możliwości rozbudowy niż laptop. Ponadto prowadzenie rozgrywki na komputerze jest wygodniejsze. Duży monitor z regulacją wysokości, klawiatura gamingowa i inne akcesoria sprawiają, że pokonywanie wrogów i kolejnych poziomów w grze daje jeszcze więcej satysfakcji.

Wybierz komputer do gier z oferty Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/5801/komputery-do-gier

Minusem komputerów gamingowych jest konieczność stworzenia stanowiska do gry. Komputer nie może być szybko przenoszony i zabierany w podróż. Mobilność sprzętu jest ograniczona, co dla osób bez stałego miejsca zamieszkania lub spędzających długie godziny w trasie może być sporą niedogodnością.

Laptop czy PC? Co powinien wybrać gracz?

Obecnie różnice w wydajności komputerów i laptopów gamingowych są znikome. Jedynie najdroższe PC dla profesjonalnych graczy wyróżniają się szybkością działania. Jeśli szuka się sprzętu dla amatora, można postawić na dowolne urządzenie w zależności od oczekiwanej mobilności i dostępnego budżetu. Komputery stacjonarne są tańsze niż laptopy z podobnymi podzespołami. Laptopy są jednak lepszym wyborem dla osób, które chcą korzystać z możliwości prowadzenia rozgrywki z dowolnego miejsca. Gracze powinni zatem skupić się na swoich indywidualnych preferencjach, a nie na opiniach innych osób.

Jeśli chcesz kupić niedrogi komputer lub laptop gamingowy, zapoznaj się z ofertami promocyjnymi tutaj: https://www.komputronik.pl/promocje/najlepsze-wyprzedaze

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.