- Reklama -

- Reklama -

Umowa z wykonawcą koncepcji rewitalizacji autodromu podpisana (film)

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju podpisano umowę z wykonawcą na opracowanie koncepcji modernizacji biłgorajskiego autodromu. Środki na kompleksowy remont pochodzić będą z Programu Polski Ład. Opracowanie niezbędnej dokumentacji na przebudowę autodromu wykona firma HIM Grupa Projektowa z Łodzi.

- Reklama -

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski (nagranie audio):

Mulawa podziękowania

Robert Młodziński, architekt (HiM Grupa Projektowa) wykonawca koncepcji modernizacji autodromu (nagranie audio):

Firma HIM wykona projekt toru o nawierzchni asfaltowej i szutrowej do uzyskania homologacji PZM rallycross oraz kartingowej, na potrzeby organizacji wyścigów rallycrossowych i kartingowych a także na potrzeby sportów motorowych: samochodowych oraz motocyklowych. Projekt będzie obejmował również infrastrukturę konieczną m.in. wieżę startową, oświetlenie, sygnalizację, boksy dla zawodników, trybuny z osłonami dźwiękochłonnymi, ogrodzenie, parkingi, obiekty zaplecza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Powierzchnia którą dysponuje inwestor spokojnie jest w stanie pomieścić pełnowymiarowy tor kartingowy, który jest w stanie uzyskać homologację zarówno krajową jak i międzynarodową. Mówimy tu o zawodach kartingowych, sportowych. Nie mówimy o jakimś obiekcie na którym odbywają się po prostu treningi, tylko zawody rangi mistrzowskiej. Teren ma też rezerwę na to, żeby wykorzystać go na ośrodek doskonalenia techniki jazdy oraz place manewrowe na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – mówi Robert Młodziński z Grupy Projektowej HiM. – Powierzchnia około 13 hektarów jest tak naprawdę wystarczająca, by te funkcje pogodzić. Przymierzamy się do trybun, które pomieszczą ok około tysiąc miejsc, ale zobaczymy na ile powierzchnia pozwoli i budżet. Musimy  zmieścić się zarówno z infrastrukturą pod kątem obiektu wyścigowego czyli asfalt, utwardzenia, miejsca parkingowe, niezbędne budynki jak i miejsca dla strefy kibica czyli alejki, trybuny: ziemne, stałe, kryte więc to wszystko będzie w takiej koncepcji,  którą wykonujemy analizowane i dobierane tak, żeby móc jak najwięcej z tego budżetu zrealizować – dodaje. 

red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Aśka mówi

    Moim zdaniem lepiej było wydać 15 milionów na szpital.

    1. Piotr mówi

      Szpitalowi to i miliard nie pomoże. A pieniądze nie pochodzą z PiSu z polskiego ładu tylko od podatnika!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.