Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Poniedziałkowe wypadki i przypadki

W poniedziałek 6 grudnia na skutek intensywnych opadów śniegu i niskiej temperatury warunki pogarszały się z godziny na godzinę. Na drogach pojawił się mokry śnieg oraz miejscami gołoledź. Doszło do kilku zdarzeń, w których musieli interweniować strażacy i inne służby.

O godz. 15 w miejscowości Stary Lipowiec (gm. Księżpol) samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG PSP i 1 zastęp OSP Rogale, którzy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Na szczęście, osoba podróżująca pojazdem nie odniosła obrażeń.

Niemalże w tym samym czasie stanowisko kierowania KP PSP w Biłgoraju otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w Józefowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP z Józefowa okazało  się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Osobom biorącym udział w zdarzeniu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie odłączyli zasilanie w obydwu pojazdach oraz zakręcili butlę LPG w jednym z aut. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z JRG KP PSP w Biłgoraju włączył się do prowadzonych działań. Osoby poszkodowane zabezpieczono przed utratą ciepła i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

- Reklama -

Ok. godz. 17 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o przewróconej ciężarówce z drewnem na ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju, która blokuje przejazd. Na miejsce został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Strażacy zastali na środku jezdni leżącą naczepę oraz surowiec sosnowy tzw. dłużyca. Zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i oświetlili teren akcji. Kierowca składu z własnej inicjatywy przystąpił do zbierania rozrzuconej sosny z jezdni na pobocze. Po odrzuceniu drewna na pobocze przy użyciu HDS postawił przewróconą naczepę na koła i zjechał na pobocze. Na szczęście, w chwili tego zdarzenia nikt nie przejeżdżał obok pechowej naczepy.

red/KP PSP w Biłgoraju 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.