Moto Tech

- Reklama -

Ferie w bibliotece ze smokami i nie tylko…

 

W pierwszym tygodniu dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie wzięły udział w zajęciach pn. „W Smokolandii”. Maluchy słuchały głośnego czytania różnych opowiadań o smokach, tworzyły swoje kolorowe smoki, szukały smoczych łusek, bawiły się w wielogłowego zielonego stwora, odgrywały poranek smoka itd. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach plastycznych, ruchowych, literackich i teatralnych, które zostały oparte na pedagogice zabawy. Mali uczestnicy spotkań ze smokami rozwijali swoją wyobraźnię literacką i plastyczną oraz uczyli się współdziałania w grupie. Młodzież natomiast uczestniczyła w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”. Miłośniczki książek tym razem dyskutowały o fenomenie literatury fantastycznej, która nadal bije rekordy popularności wśród nastolatków. Gimnazjaliści wzięli również udział w zajęciach fotograficznych, podczas których wykonywali zdjęcia, na których znalazły się książki pokazane w nowy niecodzienny sposób. Starsze dzieci, głównie chłopcy walczyli w konkursie o tytuł „Mistrza klawiatury”.

- Reklama -

Biblioteka przygotowała także dla najmłodszych dwa razy w tygodniu głośne czytanie z elementami biblioterapii pn. „Ferie z bajkami”. Spotkania z książką to ciekawy i przyjazny dla maluchów sposób nauki radzenia sobie z różnymi trudnymi czy nowymi sytuacjami. Ponadto na wszystkich zainteresowanych czekał Kącik Malucha z bogatym zbiorem książek-zabawek, kurs angielskiego on-line w ramach „FunEnglish w bibliotece” oraz wystawa fotografii „Najokazalsze drzewa w Aleksandrowie”.

Książki to super pomysł na rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży. Kolejny raz uczestnicy bibliotecznych zajęć zadziwili organizatorów swoją pomysłowością.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.