- Reklama -

Wyjazd na Targi BUDMA

W dniach 3-4 lutego 2016 r. młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przebywała w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Światowej Federacji Dekarzy. Jedenastu uczniów z klas III a i II b Technikum Budowlanego wraz z opiekunem zwiedzało stanowiska firm produkujących różnorodne materiały, sprzęt, urządzenia oraz narzędzia budowlane.

Na targach uczniowie zapoznawali się również z najnowszymi technologiami i nowościami z dziedziny budownictwa. Młodzieży ZSBiO bardzo podobała się prezentacja narzędzi marki Festool. Przedstawiciele tej firmy nie tylko bardzo ciekawie opowiadali o swoich produktach, ale również zaprezentowali ich działanie. Uczniowie mogli w praktyce sprawdzić posługiwanie się tymi narzędziami.

Zdaniem uczniów targi pozwoliły im na poszerzenie wiedzy, umożliwiły poznanie nowoczesnych produktów i materiałów budowlanych, z którymi nie mieli jeszcze do czynienia na praktykach.

- Reklama -

Młodzież wraz z opiekunem została również bardzo miło przyjęta przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i PSD Oddział Biłgorajski, którego przedstawiciele brali udział w Mistrzostwach Polski Dekarzy. Nasi uczniowie z podziwem patrzyli na wykonane prace dekarskie i zmagania zespołów.

Na targach wybrani reprezentanci szkoły nie tylko poznawali nowoczesne technologie budowlane, ale również przyjrzeli się bliżej zawodowi dekarza. Kształcenie w „Budowlance” przyszłych dekarzy umożliwi uczniom zdobycie w przyszłości ciekawej, poszukiwanej i dobrze płatnej pracy oraz pozwoli szkole na rozszerzenie oferty nauki zawodów o kolejny interesujący kierunek. Polskiemu Stowarzyszeniu Dekarzy także bardzo zależy na powstaniu w ZSBiO klasy o kierunku dekarz, dlatego zasponsorowało uczniom przejazd i wejściówki na targi.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie wyjazdu składają uczniowie całemu Oddziałowi PSD Biłgoraj, prezesowi Antoniemu Kucharskiemu wraz z zarządem, ks. dr. Andrzejowi Niedużakowi, prezydentowi IFD Michałowi Olszewskiemu, absolwentom szkoły Piotrowi Błazikowi i Grzegorzowi Frączkowi oraz Radzie Rodziców.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.