- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dziewczynka zginęła, sprawca uniewinniony

Do tragicznego wypadku doszło pod koniec ubiegłego roku w miejscowości Różaniec Drugi. Kierujący mazdą potrącił idącą jezdnią 15-letnią mieszkankę gm. Tarnogród. Na dworze było ciemno, padał lekki deszcz a jezdnia była śliska. Nastolatka wskutek odniesionych obrażeń zmarła.

Według biegłego, kierujący samochodem nie miał szans na ominięcie pieszej albo skuteczne zatrzymanie się przed nią. Śledczy nie znaleźli dowodów na jego winę i pod koniec maja umorzyli śledztwo. Z takim obrotem sprawy nie chciała się pogodzić rodzina zabitej 15-latki, która złożyła do sądu zażalenie na postanowienie biłgorajskich śledczych.

Gdy pod koniec maja rodzina usłyszała o umorzeniu sprawy, szybko złożyła zażalenie w tej sprawie. Biegły z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej podtrzymał w całości swoje wcześniejsze wnioski: kierowca mazdy nie miał szans na zauważenie ubranej na ciemno pieszej, a w konsekwencji ominięcie dziewczynki albo zatrzymanie się przed nią. To pokrzywdzona w warunkach ograniczonej widoczności na widok nadjeżdżających z obydwu kierunków oświetlonych samochodów mogła i powinna usunąć się z jezdni na pobocze. Ani 15-latka, ani jej rówieśniczka nie miały na sobie elementów odblaskowych.

- Reklama -

Śledztwo zostało umorzone, ta decyzja jest już prawomocna. To oznacza, że 31-letni kierowca, mieszkaniec województwa śląskiego, został oczyszczony z zarzutów.

Całość wydarzeń opisywaliśmy artykule poniżej: 

Nie żyje 15-latka

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Ja mówi

  W szwecji może i noszą odblaski ale kultura jazdy jest inna 50km/h to 50km/h święta rzecz. A nie jak u nas 100km/h przez wieś, rajdowcy co dopiero prawko zrobili i naoglądali “szybkich wściekłych”. A z drugiej strony to zakazać i karać surowo za używanie telefonu podczas jazdy samochodem, rowerem nawet pieszych łajać mandatami jak znajdują sie na drodze i nie patrzą przed siebie tylko z wyświetlacz. I jeszcze za poruszanie się po drodze ze słuchawkami w uszach bo głośno słuchają muzyki i nie słyszą co się dzieje dookoła ich glowy. A jak do takiego podejdziesz i coś mówisz to nagle podskakuje przestraszony, bo nie słyszał.

 2. Badg mówi

  Dominika przy 50 uderzenie może być śmiertelne

 3. Rowerzysta mówi

  Czemu w uzasadnieniu wyroku niema ani słowa o prędkości z jaką poruszał się kierowca????? (Tylko o warunkach panujących na drodze)
  Pan/I redaktor?

 4. Alicja mówi

  Dominika, dziewczyna niewinna niczemu? Mając 15 lat na pewno była na tyle rozumna, żeby wiedzieć co może się stać, gdy idzie poboczem ubrana na ciemno bez odblasków! Rozumiem, że to wielka tragedia dla rodziny i współczuję. Jednak nie możemy obwiniać kierowcy, który zapewne zobaczył ją w ostatniej chwili.

  1. Agnieszka mówi

   Jeśli jechałby wolniej, to z pewnością miałby czas na odpowiednie zareagowanie i ominięcie pieszej

 5. Ewa mówi

  Na polskich drogach to jest istna plaga
  Ludzie sami proszą się o śmierć idą bez jakichkolwiek odblaskow z rowerami to też dramat
  Sama miałam parę sytuacji kiedy kierowałam samochodem i było o mały włos od tragedii
  W Szwecji gdzie mieszkam nawet psy noszą odblaski
  Ludzie więcej wyobraźni !!!!!

 6. Czytelnik mówi

  Tak to prawda dzieci na rowerach, rolkach z telefonami w ręku i klepiącymi coś tam to plaga. Sam widzialem kilkanascie razy w Szyszkowie koło szkoły, niektóre to chowają jak widzą samochód bo sie boją że policja. Nawet jak do autobusu wsiada albo wysiada to z cegłą w ręce patologia współczesnego świata. Druga strona medalu to kierowcy ale nawet oni nic nie poradzą jak się pcha pieszy na ślepo.

 7. Dominika mówi

  Taka k**wa sprawiedliwość dziewczyna nie winna niczemu nie wiedziala co moze sie stać
  A kierowaca powinnien uwazac i stosowac sie do warunkow na drodzd poza tym teren zabudowany
  Pieszy też ma prawo poruszac sie po drodze
  Gdyby jechal tyle ile porusza sie w terenie zabudowanym wychamowal by albo ominął a nawet jak nie to przy 50 nie zabil by jej
  Zabil dziecko i jest nie winny
  Najlepiej rzucić winne na nia bo nie zyje a ona wie jak bylo

  1. Irek mówi

   Przeciez jasno wynika zw to jej wina. Mogla isc poboczem. Mogla miec odblaski. Co ma kierowca zrobić w takiej sytuacji? Jechac srodkiem szosy bo swiete krowy nawet nie raczą zejsc z jezdni gdy auta sie wymijaja? To jest selekcja naturalna. Chyba nigdy nie jechalas w deszcz nocą 50 na godzine. Ja omal tez nie zabilem idioty ktory szedl poboczem. Ale tak nim zamiatalo bo byl pijany…

  2. Anastazja mówi

   No błagam, chyba każdy rozumie,że idąc poboczem nieoświetlonej drogi bez jakiegokolwiek odblasku może się coś stać! Piesi myślą że dużo mogą, ale niestety, przy bezpośredniej konfrontacji z autem to właśnie oni przegrywają, nieraz życie. To prawda, że w artykule nie ma mowy o jego prędkości, ale skoro sprawa była rozpatrywana przez sąd to może jednak zaufamy mu, że rozważył wszystkie czynniki?
   Ps. Nie wiem,czy jesteś kierowcą Dominika, ale jeśli nie, to zachęcam żebyś przyjrzała się sytuacji z innej perspektywy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.