- Reklama -

Nie żyje 15-latka

W nocy, 29 grudnia doszło do wypadku w Różańcu (gmina Tarnogród). 15-letnią dziewczynę potrącił kierujący samochodem marki Mazda. 30-letni kierujący był trzeźwy. Dziewczyna zmarła. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja.

Policjanci biłgorajskiej komendy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszej. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Różaniec gmina Tarnogród.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 30-letni kierowca mazdy potrącił idącą poboczem lewej strony jezdni 15-letnią mieszkankę powiatu biłgorajskiego.  Nastolatka została przetransportowana do szpitala, niestety wskutek odniesionych obrażeń i pomimo czynności reanimacyjnych  zmarła.

- Reklama -

Jak ustalono, 15-latka szła razem z rówieśniczką, która nie ucierpiała w zdarzeniu.

30-letni kierowca mazdy był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu Dąbrowa Górnicza został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Decyzją prokuratora ciało nastolatki zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Zabezpieczony został również samochód biorący udział w zdarzeniu.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. neutralna mówi

  Skad wiecie jak bylo? Znacie wyniki analizy pojazdu ze wiecie ile jechal? Skad wiecie jak szla? Pewnie nie miala odblaskow i znajac zycie kolezanka szla obok. Wkurzaja mnie ludzie ktorzy nie znaja faktow a rzucaja oskarzenia. Nie jestescie strozami prawa i nie pracujecie w prokuraturze. A na przyszlosc patrzcie sami na siebie bo wszyscy przekraczacie predkosc. Widzicie czyjes bledy szczegolbie w nieszczesciu.

 2. Piotr mówi

  Jechał nieprawidłowo, przekroczona prędkość i niedostosowanie jej do warunków. Złamanie szeregu artykułów ustawy PoRD
  Niedostosowanie się do:
  Art 3.1.
  Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
  Art 19.1.
  Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
  Art 20.1.
  Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 5:00 –23:00 wynosi 50 km/h, (…)
  Art 23.1.2.
  Kierujący pojazdem jest obowiązany przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; (…)
  Art. 30.1.
  Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami,

 3. Allan mówi

  Szła prawidłową stroną ale nie ustąpiła pierwszeństwa.

  Art. 11.

  1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

  2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

  3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

 4. Xyz mówi

  [*]

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.