- Reklama -

Dwuletnie starania zakończone sukcesem!

Z dniem 4 lipca decyzją komendanta głównego straży, OSP Babice zostały włączone o Krajowego Systemu Ratowniczko Gaśniczego. 22 września odbędzie się uroczyste przekazanie decyzji.

Około 2 lata temu w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju pojawiła się inicjatywa, aby aby rozszerzyć działalność aktywnych jednostek w systemie KSRG. Pomysłodawcom zależało, by w każdej gminie w ten system były włączone dwie jednostki straży, a nie jak do tej pory jedna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Babicach  intensywnie przez dwa lata doposażała się w sprzęt potrzebny do spełnienia postawionych wymogów. Jednostka posiada hydraulikę, torbę medyczną, specjalne stroje. Strażacy nie marnowali czasu i brali udział w potrzebnych szkoleniach i badaniach.

- Reklama -

– Po wielu latach starań nareszcie się nam udało. Nasza jednostka została włączona do KSRG. Dopuszczonych do służby i działań mamy łącznie 20 strażaków, którzy aktywnie mogą uczestniczyć w akcjach. Posiadają oni wszystkie potrzebne szkolenia, aktualne badania i najważniejsze zapał do służby w OSP KSRG Babice. Łącznie strażaków w jednostce jest około 40 i wszyscy posiadają tak samo dużo zapału do pracy – mówił członek Zarządu Straży OSP KSRG Babice Mirosław Puchacz.

Na oficjalnym profilu straży, założonym na Facebooku, możemy przeczytać: Z dniem 04.07.2019 nasza jednostka straży po wielu latach ciężkiej pracy i starań została przyjęta to KSRG(Krajowy System Ratownictwa Gaśniczego) brawo zarząd, brawo cała STRAŻ

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Mieczysław mówi

  Warto poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie artykułu,aby nie wprowadzać czytelników w błąd.Skrot KSRG to Krajowy System Ratowniczo-Gasniczy!!!

  1. Blabla mówi

   A wie Pan, że jest coś takiego jak odmiana?

 2. Znajomu mówi

  Jeszcze wójt jaby popierał inne wioski niż obsza to by to było o połowę czasu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.