- Reklama -

- Reklama -

Dwa dni dla kobiet

"Zbadaj się i zyskaj spokój". Tak brzmi hasło przewodnie dzisiejszej kampanii dla kobiet organizowanej w Obszy. Jedynie dziś i jutro kobiety mogą skorzystać z darmowej mammografii.

W dniach 18-19 lipca 2019 r. obok Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy stacjonuje mobilny gabinet lekarski Mammobus, w którym wykonywana będzie mammografia. Zaproszone są panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie prześwietlenia piersi w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Możliwa jest również rejestracja telefoniczna. Pierwszy dzień badania organizowany jest przez LUXMED diagnostyka, a rejestracja możliwa jest pod numerem 586 662 444. Drugi przez Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka, tu również możliwa jest wcześniejsza rejestracja pod numerem 587 673 444. Przychodnie współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Przed przystąpieniem do badania panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na jedną pierś).
*

- Reklama -

Aby przystapić do badań należy wypełnić specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na jedną pierś).  Zespoły medyczne zapraszają do skorzystania z bezpłatnych badań. Chętne panie mają czas do  piątku do godziny 17.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.