- Reklama -

Dużo wielkich serc podczas Wieczoru Darczyńcy

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w dniu 21 listopada, jak co roku zorganizowała „Wieczór Darczyńcy”. Jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wrazili taką chęć.

– Cieszymy się, że ten nietypowy „Internetowy Wieczór Darczyńcy” okazał się ogromnym sukcesem. Wzięły w nim udział zarówno zaprzyjaźnione z nami od lat osoby, ale także „nowi” darczyńcy, którzy już dziś deklarują chęć uczestnictwa w podobnym wydarzeniu w przyszłym roku – informuje Irena Gadaj, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

W trakcie „Internetowego Wieczoru Darczyńcy” prowadzona była zbiórka funduszy na statutowe działania Fundacji poprzez licytację fantów oraz organizację wydarzenia tzw. ”Giving Circle”, z których uzyskano łączną kwotę 22 230 zł.

- Reklama -

Giving Circle” to metoda pozyskiwania środków na trzy prezentowane w trakcie wieczoru projekty. W tym roku Fundacja postanowiła wesprzeć następujące działania: pierwsze z nich to projekt „Kwietne łąki w Zwierzyńcu”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Et Cetera ze Zwierzyńca. Ma on na celu wykonanie nasadzeń roślin miododajnych w miasteczku. Drugi pn. „Festiwal smaków KGW – tradycja i nowoczesność”, w którym młode Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują nowe oraz zapomniane lokalne potrawy. Trzeci projekt to „Wielkie serce na małe kapsle”, którego inicjatorką jest współpracująca z Fundacją FLZB wolontariuszka Elżbieta Łukasik.

– W trakcie „Internetowego Wieczoru Darczyńcy” udało nam się pozyskać kwoty w wysokości 2 500 zł na dwa pierwsze projekty oraz kwotę 2 000 zł na projekt trzeci. FFLZB rozpoczęła już procedurę zakupu serca i poszukujemy dla niego najlepszej lokalizacji. Cieszymy się, że inicjatywa podobała się gościom wieczoru i wiemy, że dwa podobne do naszego serca mają wkrótce pojawić się przed żłobkiem i przedszkolem „Bambini” przy ul. Konopnickiej oraz przed Prywatną Szkołą Podstawową w Biłgoraju przy ul. Włosiankarskiej – informuje prezes Irena Gadaj.

 Red.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.