- Reklama -

- Reklama -

Drogi w Zamchu z dofinansowaniem

Gmina Obsza pokryje z własnego budżetu mniej niż połowę kosztów remontu drogi w Zamchu. Jej wniosek o przyznanie dotacji na ten cel, znalazł się na ogłoszonej właśnie liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie czekając na decyzje o podziale środków przetarg na wykonanie robót ogłosiliśmy już wiosną, licząc na korzystne ceny. Ten plan się sprawdził, bo w stosunku do wartości kosztorysowej zaoszczędziliśmy ponad 400 tysięcy złotych. Z wykonawcą podpisaliśmy warunkową umowę z zastrzeżeniem, że inwestycję będziemy realizować jeśli otrzymamy dotację. Firma, która wygrała przetarg obdarzyła nas jednak takim zaufaniem, że prace… właśnie zostały zakończone – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek. Prace były prowadzone na dwóch odcinkach drogi w Zamchu o łącznej długości około 2,5 kilometra.

- Reklama -

Na fragmencie trasy Zamch – Pardysówka w okolicy kościoła drogowcy wykonali nową nawierzchnię, natomiast na odcinku w rejonie szkoły, dodatkowo jezdnia została częściowo poszerzona do 5 metrów. Wszystko kosztowało ponad 1 milion 170 tysięcy złotych, z czego 60 procent stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.