- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Droga krzyżowa kobiecego serca

Diecezjalny duszpasterz kobiet ks. Karol Jedruszczak wyszedł z kolejną ciekawą inicjatywą. Zaproponował paniom specjalną drogę krzyżową. Na zaproszenie odpowiedziało wiele kobiet, które wspólnie modliły się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

27 marca  w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyła się pierwsza w historii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Droga krzyżowa dla kobiet.

Wsłuchajmy się w rozważania w skupieniu, abyśmy mogli przeżyć tę Drogę krzyżową razem z Chrystusem, żebyśmy byli świadomie obecni na tej Drodze krzyżowej. Zachęcam też, żeby wzbudzić w sobie intencję, w jakiej chcemy tę Drogę krzyżową przeżyć, o co chcemy Pana błagać – mówił na początku ks. Karol Jędruszczak, diecezjalny duszpasterz kobiet. – Prośmy przede wszystkim o silną wiarę, nadzieję i miłość – kapłan wskazywał najważniejsze wartości, o które trzeba się modlić. 

– Panie Jezu, stajemy przed Tobą na tej Drodze krzyżowej, pragniemy, abyś nas nią poprowadził, abyś otworzył nasze serca, nasze rozumy na Twoje działanie, abyśmy szli razem z Tobą po tej drodze Twojej męki, ku Golgocie, abyśmy rozważając Twoją mękę zapragnęli w niej uczestniczyć – ks. Karol wprowadzał i zachęcał do pełnego przeżywania męki Pana Jezusa.

- Reklama -

Autorką rozważań “Droga krzyżowa mego kobiecego serca”, które prezentowała p. Agnieszka i grupa kobiet, jest s. Łucja, blogerka na stronie blog.deon.pl.

Grupa p. Moniki ubogaciła nabożeństwo śpiewem i grą na gitarze.

Czternaście stacji Drogi krzyżowej, czternaście kobiecych rozważań, które z pewnością zapadły w dusze, wprowadzały w Mszę świętą, sprawowaną w intencji kobiet.

Ks. Karol, dziękując wszystkim za wspólną modlitwę, zapraszał na Eucharystię, którą będzie sprawował 24 kwietnia o godz. 18.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. K mówi

    A was obestrzenia nie dotyczą? Rozsiewacze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.