- Reklama -

- Reklama -

Potrzebna pomoc dla Mateuszka (film)

7-letni Mateuszek wychowywany przez tatę walczy z wieloma schorzeniami. Aby jego stan zdrowia poprawił się, potrzebuje kolejnych dawek komórek macierzystych. Chłopiec po raz drugi mógłby je przyjąć już za 2 miesiące, jednak potrzeba na to 40 tys. zł.

Mateuszek Feręc ma zaledwie siedem lat, ale w swoim życiu już wiele wycierpiał. Chłopczyk przeszedł kilka operacji, a niedługo czeka go druga seria przeszczepu komórek macierzystych. Terapia ta jest bardzo kosztowna i odbyć się może dzięki ludziom dobrej woli, ponieważ ojciec dziecka nie jest w stanie sam uzbierać takiej kwoty. Lekarze oszacowali ją na 40 tysięcy złotych.

Mateuszka wychowuje tata, który nie pracuje, ponieważ opiekuje się chorym synkiem. Jego sytuacja finansowa uniemożliwia pokrycie kosztów leczenia, a ojciec chłopczyka bardzo by chciał, żeby stan zdrowia synka chociaż trochę się poprawił.

– Jesteśmy po pierwszych dawkach komórek macierzystych, po których jest bardzo duża zmiana na lepsze w stosunku do tego, co było wcześniej. Po nich Mateusz dużo szybciej się rozwija – mówi Józef Feręc, ojciec Mateusza. – Chcielibyśmy kontynuować ten typ leczenia i rehabilitacji – dodaje.

Aktualnie Mateusz potrzebuje 5 serii przeszczepu komórek macierzystych, których łączny koszt wynosi 40 tys. zł. Jednorazowa dawka tej terapii odpowiada podaniu 20 milionów komórek macierzystych. Razem z przeszczepem potrzebna jest również rehabilitacja, która jest kolejnym obciążeniem finansowym dla rodziny.

– Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pierwszą zbiórkę na rzecz Mateuszka. W szczególności wolontariuszom, mieszkańcom Biłgoraja, księżom z biłgorajskich parafii oraz ks. dr. Eugeniuszowi Derdziukowi, proboszczowi parafii w Krasnobrodzie. Chciałbym również dalej prosić o pomoc w zbieraniu sumy na drugi przeszczep komórek macierzystych, która dla nas jest nieosiągalna. Każdy grosz się przyda – prosi ojciec Mateuszka.

- Reklama -

Podawanie kolejnej dawki jest zaplanowane na początek czerwca 2021 roku, więc nie zostało zbyt wiele czasu, aby zebrać niezbędne środki finansowe. Na pewno wspólnymi siłami uda się osiągnąć upragniony cel.

Prosimy naszych czytelników o pomoc finansową dla Mateuszka. Terapię komórkami macierzystymi można wspomóc, robiąc przelew na poniższe dane

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
26486 Feręc Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.