- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Door-to-door”

Do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju trafiły dwa busy, specjalnie przystosowane do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych. To kolejny etap przygotowań do realizacji projektu usług transportowych door-to-door dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego.

Wartość całkowita dofinansowania i projektu to blisko 1 mln zł. Usługi mają być świadczone bezpłatnie mieszkańcom powiatu, spełniającym kryteria uczestnictwa, od 1 czerwca 2021 roku.

W ramach projektu „Bliski Powiat Biłgorajski” zostanie zapewnione ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności. – Cel ten chcemy osiągnąć poprzez zapewnienie przez powiat biłgorajski usługi indywidualnego transportu door-to-door. Dzięki realizowanej przez powiat usłudze transportowej osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym – informuje wicestarosta powiatu biłgorajskiego Tomasz Rogala. Jak dodaje, uruchomienie usługi bezpłatnego transportu dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego zakładane jest na 1 czerwca 2021 roku.

- Reklama -

Auta marki Toyota, model Proace Verso, mogą pomieścić 9 osób, tj. kierowcę i 8 pasażerów. Samochody przystosowane są do przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim, więc każdy pojazd posiada świadectwo homologacji jako samochód osobowy z przeznaczeniem do przewozu osób niepełnosprawnych.

Usługa transportowa będzie realizowana w oparciu o regulamin i koncepcję transportu na terenie powiatu biłgorajskiego. W ramach projektu zostaną zatrudnieni kierowcy, dyspozytorzy i asystenci osób niepełnosprawnych. Zostanie uruchomiona i wyposażona dyspozytornia oraz zakupione nowe 2 pojazdy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Projekt grantowy „Bliski Powiat Biłgorajski” realizowany jest w ramach grantu dla jednostek samorządu terytorialnego uzyskanego w ramach projektu pn. “Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.