- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dobra zmywarka, czyli jaka? Podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupu

Każdy, kto raz zacznie korzystać ze zmywarki, nie będzie chciał wrócić do zmywania ręcznego. Nic dziwnego, taki sprzęt to znaczna oszczędność czasu i ogromne ułatwienie w utrzymaniu porządku w kuchni. Jednak wybór odpowiedniej zmywarki może przysparzać wielu trudności. Wielość modeli do wyboru oraz trudność z określeniem tego, czego oczekujemy od tego rodzaju urządzenia, nie sprzyjają szybkim decyzjom. Dobrze poświęcić odpowiednio dużo czasu, by wybrać sprzęt jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb!

- Reklama -

Dobra zmywarka, czyli jaka?

Jest wiele parametrów, którym warto przyjrzeć się uważnie przy wyborze zmywarki. Jednak na początek warto zacząć od tego, czy interesuje nas sprzęt wolnostojący czy do zabudowy. Każde z rozwiązań ma swoje zalety. Na jakie postawić? Tutaj wszystko zależy od tego, w jakim stylu mamy urządzoną kuchnię. Jeśli inne sprzęty są w zabudowie, także takiej zmywarki powinniśmy szukać. Gdy preferujemy urządzenia wolnostojące, dobrze sięgać po zmywarkę, która wizualnie dobrze komponuje się z pozostałymi sprzętami, jak choćby kuchenką czy lodówką. Niekoniecznie musi być to sprzęt tego samego producenta, ale może być zaprojektowany w podobnym stylu i w pasującym kolorze.

Które rozwiązanie jest lepsze? Zmywarka w zabudowie świetnie komponuje się z całością wnętrza. Pozbawiona jest również zewnętrznego panelu – odpada więc niebezpieczeństwo przypadkowego włączenia przez dziecko. Zwykle jednak zapłacimy za zmywarkę tego typu więcej niż za wersję wolnostojącą.

Ta ostatnia, oprócz niższej ceny, wyróżnia się zwykle łatwym sterowaniem za pomocą zewnętrznego panelu. Możemy również wybierać spośród bardzo wielu modeli, które dobrze będą uzupełniać się z innymi sprzętami w naszej kuchni.

Co wziąć pod uwagę, wybierając zmywarkę?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Gdy już rozstrzygniemy, czy szukamy zmywarki do zabudowy, czy wolnostojącej, czas przyjrzeć się innym kwestiom. Jak czytać specyfikację sprzętów? Oto lista punktów, których nie należy pomijać podczas porównania poszczególnych modeli.

  • Wielkość urządzenia – zwykle możemy wybierać spośród wąskich, 45-centymetrowych zmywarek, oraz 60-centymetrowych, o szerokości przeciętnej szafki kuchennej.
  • Klasa energetyczna – jeśli często zmywamy, powinniśmy szukać sprzętu o możliwie najwyższej efektywności energetycznej.
  • Poziom hałasu – ma znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy aneks kuchenny jest połączony z salonem. Głośno pracujące urządzenie może przeszkadzać w odpoczynku, rozmowie lub spotkaniach w ramach pracy online.
  • Dostępne programy – tutaj wiele zależy od naszych potrzeb i stylu życia. Z pewnością warto zwrócić uwagę na program szybki oraz zmywanie ekologiczne.
  • Możliwość regulacji koszy – w niektórych modelach znajdziemy opcję regulowania koszy lub szuflad zmywarki, dzięki czemu wygodnie ułożymy w środku również większe naczynia, na przykład garnki.
  • Przyłącze ciepłej wody – to sposób na oszczędności energii sięgające nawet 20% lub więcej, jeśli ciepła woda pochodzi z instalacji solarnej.

Wybór dobrej zmywarki to inwestycja na lata. Czołowi producenci AGD oferują wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu na co dzień – od możliwości elastycznego ułożenia naczyń w zmywarce po indywidualizowane programy zmywania.

Jaką zmywarkę wybrać? Dobrze określić kilka kluczowych parametrów, a następnie porównywać poszczególne modele wiodących marek. Szukając na przykład zmywarki w sklepie MediaMarkt, mamy ogromny wybór, niezależnie od naszych potrzeb czy założonego budżetu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.